У прокуратуру Львівської області не подано жодної скарги на порушення виборчого законодавства

Львівський прес-клуб скерував запит у прокуратуру Львівської області з проханням повідомити – скільки і яких звернень (скарг, заяв, протестів тощо), від кого і з якого приводу отримала прокуратура про порушення на території Львівської області виборчого законодавства. Прокуратура відповіла, що такі звернення-скарги станом на 3 вересня не надходили. На брифінгу у Прес-клубі 3 вересня цей факт прокоментували виконавчий директор ЛОГО «Комітет виборців України» Оксана Дащаківська та член координаційної ради Громадянської мережі «ОПОРА» Олександр Неберикут.

Оксана Дащаківська:

«Зараз ще не той час, коли субєкти виборчого процесу подають скарги в прокуратуру на порушення виборчого процесу. Скарги в прокуратуру будуть надходити ближче до дати виборів або відразу після завершення голосування. Це будуть скарги, передусім, на діяльність членів окружної і дільничих комісій, повязані з видачею бюлетенів, з незаконними фактами голосування.

Протиправну діяльність, у тому числі адміністративно-кримінальну, будуть інкримінувати щодо організаторів виборчого процесу, а саме стосовно членів виборчих комісій. І це буде не просто пошук протизаконних дій, але й застосування маніпуляцій, залякування членів комісй. Та це відбуватиметься ближче до дати голосування, коли буде потрібно боротися за кожен голос, результат, дільницю».

Олександр Неберикут:

«За попередні роки – під час президентських виборів – з усіх областей України у Генеральну прокуратуру та її регіональні структури надійшло понад дві тисячі заяв. Це не є дуже багато. Основними субєктами подання були політичні партії. Зараз також політичні партії на захист своїх інтересів мали би звертатися у прокуратуру. Але тут ми маємо парадокс, який полягає в тому, що юридична компетентність самих партій є дуже низькою. Це показало жеребкування в ЦВК: у постанову про жеребкування була закладена маніпулятивна технологія жеребкування – і політпартії на це ніяк не відреагували.

Інша складова цього парадоксу – це норми виборчого закону, за якими порушення виборчого закону не тягнуть за собою на застосування санкцій. Тож шукати їх – це просто марна трата часу.

Закон про вибори не передбачає жорстких санкцій за порушення виборчого процесу, і тому немає подань у прокуратуру на його порушення».

Архіви