У ЛОДА буде відповідальна особа за допомогу АТО – Харчук

У Львівській облдержадміністрації буде запроваджено відповідальну особу для координації роботи з волонтерськими організаціями, які допомагають військовим у зоні АТО. Про це під час відеомосту між Львовом і Дніпропетровськом на тему: «Тил – фронту: як захистити допомогу військовим від шахрайства і піару?» повідомив Володимир Харчук, заступник голови Львівської облдержадміністрації.

Сьогодні, за словами Харчука, ЛОДА працює лише з двома організацями, які надають допомогу військовим у зоні АТО, – з товариством Червоного Хреста і військовим капеланом Степаном Сусом.

Володимир Харчук наголосив, що згідно з Указом Президента, вся допомога, яка їде в зону АТО, має бути облікована і оформлена бухгалтерськими документами.

«Організація, яка везе гуманітарну допомогу на фронт, має мати накладну. Тоді військовий підрозділ бере на баланс всі речі, обліковує їх, ставить відповідні відмітки і забирає на склад. ЛОДА разом із районними органами влади обліковує всю допомогу через районні і обласні адміністрації. Є більше 300 сторінок записів цієї допомоги. Цей список поновлюють щодва дні. Інформація є також на сайті ЛОДА», – пояснив заступник голови ЛОДА.

Одарка Біла, керівник Центру допомоги військовим та пораненим штабу національного захисту Дніпропетровської області, зі свого боку пояснила, що такий облік можливий там, де немає бойових дій. «Якщо ми говоримо про першу лінію оборони, ніхто не буде брати накладні», – зауважила керівник допомогового центру у Дніпропетровську.

Архіви