У Львові вперше презентували Національну премію «MEDIA etc.»

Двоє переможців журналістської премії в галузі економіки «Media etc 3.0» отримають по 5 тисяч гривень та поїдуть на дводенний журналістський форум в Німеччину в місто Бонн.

Про це сьогодні, 27 лютого, під час прес-конференції на тему: «Презентація Національної премії «MEDIA etc. 3.0» та оголошення конкурсу. Поїздка переможців до Німеччини», що відбулася у Львівському прес-клубі, повідомила голова оргкомітету Національної премії «Media etc 3.0», голова ради «Інституту податкових реформ», віце-президент Асоціації платників податків України Олена Хотенко.

За її словами, за премію можуть позмагатися медійники, які  мають доробки на економічну тематику. 

– Це можуть бути не тільки журналісти, але і блогери, і аналітики, економісти, студенти журналістських факультетів, які пишуть про економіку, реформи, про економічні процеси в Україні, – пояснює вона. 

За два роки в цьому конкурсі взяли участь понад 200 журналістів.

– Премії видають у шести номінаціях. Це – три номінації за кращу публікацію, радіорепортаж та відеорепортаж про загальнонаціональні проблеми і три – про регіональні. Ще три премії окремо присуджують за студентські роботи. Розмір премій – по 5 тисяч гривень. І ще ми заснували фонд в 15 тисяч гривень, з якого заохочуватимуть найкращі роботи, які не вписуються у формат конкурсу, – розповіла Олена Хотенко.

Вона також повідомила, що прийоммання робіт на конкурс вже стартувало 18 лютого і закінчиться 18 березня. 

– На вчора ми отримали 20 робіт. Всі вони – публіцистичні. На жаль, в попередні роки було дуже мало радійних робіт, не більше 5-6. І нам дуже важко було вибирати, – каже голова оргкомітету Національної премії «Media etc 3.0». 

Олена Хотенко розповіла, як обирають найліпші роботи.

– Кожну роботу оцінює пара експертів – журналіст та економіст. Журналіст перевіряє дотримання журналістських стандартів, а економіст – змістовність. Вони виставляють оцінку від 1 до 10. До членів журі надходять  роботи, які рекомендує експертна рада. Але є окремі члени журі, які ознайомлюються з усіма роботами, без винятку. Наші експертні засідання та засідання членів журі – відкриті, – запевняє вона.

Теле- і радіоведучий, музикант, експерт Національної премії «Media etc 3.0» Богдан Буткевич вважає, що участь у цьому конкурсі – це чудова нагода відродити економічну журналістику. 

– Останні 12 років економічна журналістика України перебуває в жахливому стані. Повмирали майже всі профільні економічні видання. В інших виданнях розділ економіки заповнюють статтями типу «скільки завтра буде коштувати хліб» та «зубожіння настане сьогодні чи завтра?». Тобто, економічної журналістики майже нема. І тому потрібні нові люди, які будуть про це писати. Адже писати є про що, але – немає кому, – зазначив він. 

На думку експерта, економічна журналістика набагато складніша, ніж соціальна чи політична. Аби написати економічний матеріал, то треба добре розумітися на темі. 

Але при цьому, за словами Богдана Буткевича, матеріали на економічну тематику не мають бути нудними. Як приклад, він згадує роботу двох студенток, які зняли сюжет про те, як дешево можна одягнути випускницю в Броварах. Цей відеосюжет журі відзначило спеціальною премією. 

За словами виконавчого продюсера ГО «Громадське радіо» Ірини Кондратенко, зараз немає жодних вартісних радіоматеріалів на економічну тематику. 

– Це ніша, яку треба заповнювати тут і зараз. І це може зробити кожен з вас, хто розуміється на темі і вміє говорити. Тому ми відкриті до співпраці з журналістами та нежурналістами. І готові надавати свою платформу для ваших думок, – закликає вона. 

Заступник голови оргкомітету Національної премії «Media etc. 3.0», виконавчий директор Фундації креативного бізнесу Михайло Радіо підрахував, що першого року до них надійшло 106 робіт, а наступного вже – 218. 

– Серед робіт, які надійшли до нас, здобула перемогу львів’янка Оксана Височанська, – каже він.  

Керівник експертної групи, голова ради «Фундації креативного бізнесу» Руслан Анфілов зазначив, що крім грошових заохочень, лауреати премії отримають й інші бонуси. 

– Партнерами в проведенні премії є достатньо відомі видання та медійники. І кожен з них запропонував тим, кого відзначить журі, зробити спеціальний репортаж на своїх майданчиках. Це можливість для тих, хто потребує розголосу, – вважає він. 

Економіст, спеціаліст з підприємництва Андрій Станіславський зауважив, що умови для надсилання робіт максимально спрощено.

– Достатньо скріну зі сторінки соцмережі, якщо ви там запостили свою статтю на економічну тематику. Або якщо стаття опублікована в друкованому ЗМІ, то її можна відсканувати чи надати pdf-файл. Навіть якщо ви публікували ролик на своєму youtube-каналі, теж можете надсилати, – говорить він. 

Але голова ради «Інституту податкових реформ», віце-президент Асоціації платників податків України Олена Хотенко наголосила ще на одній, обов’язковій умові. 

– Особа повинна бути платником податків в Україні та мати ідентифікаційний код. Тому що ми виплачуємо грошову премію і «Інститут податкових реформ» є податковим агентом. Тобто грошову премію переможець отримає цілком. А податки з неї сплатить «Інститут податкових реформ», – утішила вона. 

Довідка від організаторів

«MEDIA etc.» – це Національна премія для медійників, що спеціалізуються на економічній проблематиці та висвітлюють процес реформування економіки України, зміни у податковій сфері, підтримку та розвиток вітчизняного підприємництва. Право на участь у конкурсі на здобуття премії мають не лише фахові журналісти, але й незалежні журналісти, блогери, фрілансери, студенти факультетів журналістики та/або економіки вищих навчальних закладів.

Національну премію «MEDIA etc.» організовують уже втретє. Дебютувавши у 2016 році, премія стала найбільш помітною подією для журналістів економічного спрямування України. За попередні роки до проекту доєдналося понад 100 конкурсантів з усієї України. До організації долучилися прес-служби обласних та міських рад, редакції загальноукраїнських видань, блогери. До експертного складу та журі премії ввійшли найбільш знані незаангажовані журналісти, економісти, юристи, головні редактори видань. Премія заснована громадськими організаціями: «Інститут податкових реформ» та «Громадське радіо». «MEDIA etc.» є виключно громадською ініціативою. Неполітичною та некомерційною.

Організатори оголошують про старт Національної премії «Media etc.3.0», яка готує ще більше можливостей та приємних сюрпризів для учасників конкурсу.

Архіви