У Львові відкриють перше в Україні “Вікно життя”, щоб новонароджених не залишали “на задвірках”

“У Львові до Дня матері відкриють перше в Україні “Вікно життя” у межах широкомасштабної однойменної акції, покликаної привернути увагу суспільства до покинутих новонароджених дітей. “Вікно життя” буде відкрито при Львівському державному обласному клінічному перинатальному центрі для того, аби матері не викидали новонароджених дітей на сміття”, – повідомила 7 квітня під час засідання Прес-клубу головний лікар Львівського державного обласного перинатального центру Лариса Янів.

Проект реалізується з ініціативи народного депутат України Петра Писарчука за підтримки Головного управління охорони здоров’я Львівської ОДА. “Це буде пункт, де матері анонімно зможуть віддати новонародженого малюка. Вони не мають боятися, що на них там чекатиме міліція чи працюватимуть камери спостереження. Однак хочу наголосити, що ми не очікуємо на збільшення покинутих дітей. Гадаю, віддати чи відмовитись від дитини може жінка, яка перебуває у безвихідній ситуації. Ми впораємося з допомогою для таких дітей – є спонсори, меценати. Потім покинутих дітей буде передано до дитячих будинків”, – наголосила Лариса Янів.

Вона розповіла, що “Вікно життя” працюватиме при перинатальному центрі цілодобово, оскільки у центрі цілодобово є чергові лікарі. Адреса “Вікна довіри” – вул. Джорджа Вашингтона,6.

Як зазначив Петро Писрачук, у межах акції також буде проведено широкомасштабну інформаційну кампанію для школярів та студентів. Окрім того, у найближчих планах — відкриття при перинатальному центрі психологічної консультації та “гарячої лінії”. “Також за допомогою ми звернемося до церкви, адже вона має великий вплив на людину у таких питаннях. Якщо нам вдасться врятувати одне-два-три життя, то наші старання не будуть марними. Краще віддати дитину одразу туди, де про неї попіклуються, аніж викидати її на задвірки”, – зазначив Петро Писарчук.


Архіви