У Львові вчергове хочуть виселити галерею “Арт-11”, – Мачеус

Вищий господарський суд України 5 квітня виніс постанову, згідно з якою скасовано незаконне виселення галереї “Арт-11”. Проте навіть після цього галерею хочуть виселити з приміщень, які вона займає у центрі Львова.Про це сьогодні під час прес-конференції повідомила Оксана Мачеус, директор галереї “Арт-11”.

“Учора відбулось відновлення роботи галереї “Арт-11”. Ми виконували рішення ВГСУ. У постанові йдеться: касаційну скаргу п.п. Мачеус О. задовольнити, рішення господарського суду у Львівській області від 20.07.2010 та постанову Львівського апеляційного господарського суду від 04.11.2010 у справі №15/96 скасувати повністю. Прийняти нове рішення, яким відмовити у задоволенні позовних вимог про розірвання договору оренди від 31.01.2008 та виселення відповідача з орендованих нежитлових приміщень загальною площею 314 м кв. (м. Львів, пл Ринок, 28)”, – розповіла Оксана Мачеус.

Натомість сьогодні ситуація знову абсолютно незрозуміла. “Сьогодні мені повідомили, що прийшла комісія у приміщення галереї, як мені відомо, у її складі є представники Галицької адміністрації та Фонду комунального майна”, — каже Мачеус і припускає, що на них чинить тиск Прокурора у Львівській області, представники якої й розпочали рейдерську атаку ще у грудні 2010 року.

“До рейдерської атаки причетний Гураль Олег, який є родичем першого заступника прокурора Львівської області. Так, на сьогодні у Львові Прокуратура не реагує на наші скарги, – уточнює вона. — Нас просто виселяють, бо комусь сподобалось приміщення. Судді Вищого господарського суду так само охарактеризували цю проблему”.

“ Не можна, щоб Львівська міська рада виставляла на аукціон це приміщення, адже це буде порушення постанови ВГСУ. Натомість Євген Климкович, начальник управління комунальної власності ЛМР, наголошує, що термін оренди завершився і приміщення неодмінно потрібно продати, а питання про проведення аукціону винесено на чергову сесію ЛМР”, — зазначила директор галереї “Арт-11”.

Щодо договору оренди, то п. Мачеус нагадала, що він закінчився 30 січня 2011 року, але у галерею не надсилали листа про те, що він не буде продовжуватись, таким чином він автоматично продовжений на 2 роки 296 днів згідно з Законом України про оренду державного та комунального майна. “Так звана причина нашого виселення — заборгованість з орендної плати. Проте, якщо борг був на початку грудня 2010, то у середині ми його погасили, а якщо немає боргу, то орендаря не мають права відселяти", – говорить п. Мачеус.

“Наголошу, що на нас досі чинять тиск, до прикладу прийшов лист, що 10 травня галереї припинять електропостачання. Хоч, коли договір оренди закінчується, то на період його переукладання світло ніколи не вимикають”, – наголосила п. Мачеус.

Вона наголосила, що до сьогодні галереї не повернули твори мистецтва, старожитності та сувеніри на загальну суму 1,5 млн грн, які були конфісковані працівниками управління юстиції у Львівській області. Вони  зберігається у готелі “Львів”.

Архіви