У Львові розграбовують майно альпклубу «Скеля», – президент організації

Львівський обласний клуб альпіністів та туристів «Скеля» знищують. Організацію не лише виселяють із приміщення, у якому вона перебувала з 1988 року, а й розграбовують, вивозячи усе майно у невідомому напрямку.

Про це сьогодні, 2 вересня, на прес-конференції повідомив президент Львівського обласного клубу альпіністів та туристів «Скеля» Михайло Сідоров.

Він розповів, що з 1988 року альпклуб знаходився у підвалі на вул. С. Бандери, 3. За ці роки занедбане приміщення члени організації та його керівництво відремонтували. Аби організація могла існувати, при ній створили навчально-виробниче підприємство ТАЦ «Скеля». За словами Михайла Сідорова, завдяки цій організації альпклуб може нормально функціонувати. Підприємство надає послуги з фарбування висотних будинків, ремонту дахів, обрізання дерев.

«Кілька років тому Залізничний районний суд м. Львова отримав нового голову, який з перших днів (з 1лютого 2013 року) зажадав наше приміщення. Він звернувся у міськраду з проханням забрати наше приміщення і віддати суду. Міськрада, не повідомивши мене як керівника клубу, подала до суду, що пройшов заочно. Рішенням від 5 березня 2013 року було постановлено виселити вторинну організацію із нашого приміщення (навчально-виробниче підприємство ТАЦ «Скеля» – ред.)», – розповів Михайло Сідоров.

У міськараді вібулася нарада щодо ситуації із приміщенням альпклубу.

«Ми дійшли до компромісу: місто пропонує інше приміщення. На цьому наприкінці травня ми розійшлися. На жаль, за три місяці, що минули з того часу, місто іншого приміщення не запропонувало», – розповів президент Львівської обласної федерації спортивного туризму, секретар Європейської асоціації велотуристів UEST Тарас Пахолюк.

«В середині серпня виконавча служба почала «бойові дії». 26 серпня з допомогою міліції вона зруйнувала аварійні двері і потрапила в приміщення. У клуб мене і членів організації міліція не допускала. Потрапивши у приміщення, виконавча служба пошкодила багато речей», – розповів Михайло Сідоров.

Він додав, що йому вдалося потрапити у клуб лише вчора, 1 вересня. Керівник клубу не мав змоги контролювати, що вивозять з приміщення у невідомому напрямку. У клубі, за словами керівника організації, зараз справжній безлад: «Там все перевернуто: і документація, і речі».

За словами представників організації, виконавча служба своїми діями порушила Конституцію України і завдала збитків на суму у понад 100 тис. грн.

«Рішення суду стосувалося не орендаря (альпклубу «Скеля»), а дочірньої організації, підприємства «Скеля», яке не мало стосунку до приміщення. Воно лише зареєстровано за цією адресою», – зазначив Тарас Пахолюк і додав, що Михайло Сідоров не мав можливості вчасно оскаржити рішення суду, бо не знав про засідання.

Вихід із цієї ситуації бачать один – перенести альпклуб в інше приміщення.

«Нам здається, що найбільш правильне вирішення цієї ситуації, щоб ми не робили пікетів, запропонувати варіант іншого приміщення. Ми підказали, де таке приміщення знайти – вул. Залізнична, 16. Там другий поверх орендує обласна федерація спортивного туризму і Львівська обласна контрольно-рятувальна служба. На першому поверсі була Державна міграційна служба, але вони відмовились від оренди. Тому це приміщення пустує», – розповів Тарас Пахолюк.

Архіви