У Львові навчатимуть дітей розписувати писанки

Сьогодні, 11 березня 2010 року, у Прес-клубі відбулася прес-конференція на тему: "Перший міжнародний фестиваль лемківського народного мистецтва «Воскресни, Писанко!», який відбудеться 13-14 березня 2010р. у  Львові". 

Учасники прес-конференції розповіли, що на  фестивалі лемківської писанки відомі українські писанкарі навчатимуть львівську молодь розфарбовувати та розписувати писанки.

Фестиваль триватиме два дні (13 та 14 березня) у Дитячій школі народних мистецтв (вул. Антоненка-Давидовича, 6). Окрім майстер-класів, учасники зможуть показати свої доробки на виставці лемківської писанки

Фундація дослідження Лемківщини спільно з Львівським обласним об’єднанням лемків проводить I Міжнародний фестиваль лемківської писанки серед народних майстрів, учнівської та студентської молоді «Воскресни, писанко!». Так організатори хочуть ще раз нагадати громадськості про відомі українські традиції. Фестиваль має сприяти збереженню та розвиткові лемківського писанкарства народними майстрами та молоддю, які з покоління в покоління переносять традиційні мотиви писаного візерунку та закодоване письмо, а також залучити молодь та дітей до вивчення звичаїв українського народу у сфері декоративно-ужиткового мистецтва.

Організатори фестивалю наголошують на тому, що українська писанка – це народний витвір, який веде свій родовід з давніх-давен. Цей вид мистецтва усебічно і яскраво відображає життя народу, його історію, звичаї, вірування, естетичні уявлення та поетичне бачення навколишнього світу.

Серед різних видів українського декоративно-ужиткового мистецтва саме писанкарством захоплюється останнім часом більше людей, зокрема, діти та молодь. Виготовляючи своїми руками писанку, вони вносять багато нових елементів у традиційний розпис великодніх яєць.

До участі у фестивалі запрошено писанкарів з усіх регіонів України. Урочисте відкриття свята відбудеться в приміщенні Дитячої школа народних мистецтв Львівської міської ради Львівської області 13 березня о 11.00 год. 

Програма І Міжнародного фестивалю лемківської писанки
13-14 березня 2010 року

Культурна програма

13 березня 2010 року

9.00 – 10.00 – Реєстрація учасників 
10.00 – 11.00 – Відкриття фестивалю
11.00 – 13.50 – Майстер-класи за участю майстрів лемківської писанки
13.00 – 14.00 – Перерва на каву
15.00 – 17.00 – Круглий стіл  на тему: «Лемківська писанка, її символіка, роль і місце в сучасному мистецтві».

14 березня 2010 року
10.00 – 12.00 – Спільна молитва на Богослужінні в Лемківській церкві (Шевченківський гай, м. Львів, вул. Чернеча гора,1). 
14.00 – Відкриття виставки лемківської писанки, нагородження дипломами учасників фестивалю в Музеї етнографії та художніх промислів (м. Львів, пр. Свободи, 15).

Архіви