У Львові митці вимагають повернути їхні твори галереї «Арт-11»

У Львові митці вимагають повернути їхні твори, вилучені виконавчою службою, назад до галереї «Арт-11» на площі Ринок, 28. Керівництво галереї запевняє, що вилучено «кілька тисяч» творів мистецтва на близько 1,5 млн грн і впродовж кількох місяців їх не повертають до галереї.

Архітектор Ігор Подоляк наголосив, що вже декілька місяців триває відстоювання інтересів галереї, мовляв, у грудні 2010 року за рішенням суду виконавча служба виселила галерею за «неправильне використання приміщення» і несплату оренди.

«Згодом Вищий господарський суд повернув приміщення, але майно художників і митців  досі не повернув», – наголосив Ігор Подоляк. Водночас він додав, що приміщення за рішенням львівських депутатів від 14 липня 2011 року виставляють на аукціон.

Керівник галереї Оксана Мачеус своєю чергою запевняє, що на сьогодні орендна платня для «Арт-11» за приміщення на площі Ринок, 28 становить 380 тис. грн на рік.

Водночас юрист Григорій Ангел наголосив, що питанням галереї «Арт-11» займається Львівський осередок ВГО «Комітет по боротьбі з корупцією». «Ми отримали відповідну заяву від галереї про те, що зникли твори мистецтва і звернулись до правоохоронних органів, прокуратури», – пояснив він.

Як інформував ZAXID.NET, 20 грудня у Львові виконавча служба провела виселення галереї з приміщення на площі Ринок,28, яке керівники галереї назвали рейдерським захопленням. Водночас, як пояснив згодом цю ситуацію начальник управління комунальної власності Львівської міської ради Євген Климкович, галерея «Арт–11» тривалий час не сплачувала орендної плати за користування приміщеннями. Галереї у користування віддані три приміщення на площі Ринок загальною площею 1 тис. м кв. Також за інформацією Львівської міської ради, на початок 2011 року за СПД Мачеус О.В. була зафіксована заборгованість у розмірі 178 250,04 грн за трьома адресами орендованих приміщень загальною площею 1 042 м.кв.

Архіви