У Львові є велика імовірність протестного голосування проти Садового, – КВУ

Протягом 3-5 вересня цього року Комітет виборців України провів експертне дослідження з приводу сильних і слабких сторін кандидатів на посаду міського голови. Дослідження проводилося у трьох великих містах України: Харків, Дніпропетровськ і Львів.

Про це 9 вересня йшлося під час засідання львівського прес-центру «Львівський вибір-2010» на тему: «Оцінка сильних та слабких сторін потенційних кандидатів на посаду міського голови Львова і загроз виборчої кампанії. Експертне оцінювання КВУ та коментарі від політичних сил» оприлюднила виконавчий директор ЛОГО «Комітет виборців України» Оксана Дащаківська.

«За результатами цього опитування перш за все хочу відзначити одну спільну річ, яка характеризує всі три міста: і у Харкові, і у Дніпропетровську, і у Львові показовим є те, що власне діючий міський голова за час перебування на своїй посаді накопичили достатньо ресурсу як в плані команди, так і в плані медіа, так і будь-якого іншого виду ресурсу, зокрема капіталу довіри мешканців міст для того, щоб вести і очолювати рейтинг сильних сторін», – розповідає Оксана Дащаківська.

За її словами, рейтинг позитивних сторін кандидатів у Львові виглядає так: найбільший потенціал має діючий міський голова Андрій Садовий. «Інші кандидати дещо від нього відстають, хоча другим у списку і відстає на не надто багато пунктів від Андрія Івановича Петро Писарчук. Рейтинг Андрій Садового, за результатами опитування 28 експертів, становить 7.5, рейтинг Петра Писарчука – 6.1, Богдана Кука – 2.6, Олега Тягнибока – 4.4, Володимира Гірняка – 3.4, Олександра Сендеги – 4.3 і Василя Куйбіди – 4.0», – поінформувала Дащаківська.

Якщо ж говорити про можливість про професіоналізм і компетенцію кандидатів, то, каже Оксана Дащаківська, експерти помітили, що попри найвищий рейтинг Садового, три кандидати володіють потенційно однаковим рейтингом – Писарчук, Куйбіда і Тягнибок, а це означає, що є можливість для розгортання і перебігу виборчої кампанії за посаду міського голови.

«Все залежатиме від того, як ці кандидати проведуть свою кампанію», – зазначає Дащаківська. З її слів, при цьому експерти зазначають, що у Андрія Садового є одна небезпека, адже він фактично розділив електорат: «Є ті, хто суворо за нього, і ті, хто суворо проти нього. Тобто у Львові є велика імовірність власне протестного голосування проти Андрія Івановича. Якщо його конкуренти зуміють цим скористатися, тоді передвиборча компанія у Львові буде дуже цікавою», – сказала Оксана Дащаківська.

Архіви