У Дніпропетровську виявили чотири шахрайські угруповання, які «допомагали» АТО

За останній тиждень у Дніпропетровську викрито 4 угруповання, які видавали себе за збирачів коштів для зони АТО. Про це під час відеомосту між Львовом і Дніпропетровськом на тему: «Тил – фронту: як захистити допомогу військовим від шахрайства і піару?» розповіла Одарка Біла, керівник Центру допомоги військовим та пораненим штабу національного захисту Дніпропетровської області.

Щоб мінімізувати кількість шахраїв і зробити ефективнішою допомогу фронту, у Дніпропетровській ОДА визначено посадовця, що координує діяльність волонтерських організацій.

«Співпраця з ОДА налагодилася кілька тижнів тому. У Дніпропетровську є кілька груп великих волонтерів, до яких тепер приєднуються менші. У кожній області має бути людина-координатор, телефон якої має бути у всіх волонтерів. У нас така людина є. Кожного тижня відбувається координаційна нарада», – розповіла Одарка Біла.

Вона порадила у випадку підозр з приводу того, що волонтер є неправдивим, звернутися в організацію, яку він нібито представляє, і з’ясувати, чи така людина працює в цій структурі. Крім того, в ОДА є база даних волонтерів, через яку можна перевірити наявність такої організації. Волонтери щотижня збираються на наради в ОДА і знають один одного особисто – це також допомагає уникнути людей і організацій-шахраїв. А у випадку виявлення шахраїв Одарка Біла радить також писати заяву в міліцію.

Архіви