Турпотік з Росії і Білорусі в Одесу впав до нуля

Тенденція туризму у Львові і Одесі – однакова для всіх регіонів України, які безпосередньо не зачепила війна. Туристичний потік з Росії і Білорусі в Одесу впав до нуля. Про це під час відеомосту у Львівському прес-клубі між Львовом і Одесою «Туризм і війна: що можна зробити для поліпшення довіри до туристичних регіонів» сказав Іван Ліптуга, президент асоціації «Туризм Одеси».

«Туркомпанії, готелі, музеї Одеси з травня цього року зіткнулися з тим, що туристів стало значно менше. Наші дії скеровані на те, щоб підкреслювати позитивні моменти, організовувати події, які би привабили туристів з України і Європи. Минулого тижня ми ініціювали фестиваль «Хочу в Одесу». У його рамках відбулося 50 фестивалів», – сказав Іван Ліптуга.

 

Президент асоціації «Туризм Одеси» не вважає Львів і Одесу конкурентами в галузі туризму – через різну культуру і природу. Тому Ліптуга пропонує шукати форми кооперації Одеси і Львова для просування один одного.

 

Але доки не буде налагоджено зручне, комфортне транспортне сполучення, зокрема перельоти лоукостами, важко, на його думку, говорити про розвиток туризму. «Львів виграє в Одеси: в рамках підготовки до Євро-2012 ви отримали аеропорт, стадіон. В Одесі дотепер є той аеропорт, що запущений 1961 року»,- наголосив Іван Ліптуга.

В Одесі на 70% також упала кількість заходів великих суден у порт? які здійснювали середземноморські круїзи, повідомив Олександр Бабич, краєзнавець, гід, засновник однієї з туристичних компаній.

Загальною проблемою для обидвох міст, за словами президента асоціації «Туризм Одеси» Івана Ліпуги, є відсутність великого конфренц-центру, який би вміщав понад дві тисячі учасників. Найбільші зали в Одесі можуть прийняти не більше тисячі гостей.

Архіви