«Свобода» вирішила забрати повноваження у ЛОДА

ВО «Свобода» планує включити у порядок денний засідання сесії Львівської обласної ради розгляд питання про часткове забрання повноважень Львівської облдержадміністрації.

Про це 21 березня на прес-конференції-дебатах прес-центру «Львівський вибір» повідомила депутат Львівської обласної ради від ВО «Свобода» Ірина Сех.

За її словами, є повноваження, які ЛОР може частково забрати в ЛОДА, не чекаючи змін до Конституції чи ЗУ про місцеве самоврядування. Однак, для прийняття такого рішення «свободівці» планують заручитися підтримкою інших фракцій у ЛОР. «Сьогодні голова Львівської обласної ради Богдан Панькевич надіслав листи з подібною ініціативою до всіх депутатських комісій, щоб ті напрацювали відповідні пропозиції», – каже Сех.

Зокрема, вона наголошує, що сьогодні депутати, наприклад, не впливають на комунальні лікарні, призначення керівників медичних закладів, розподіл коштів у них. Є й інші питання, де депутатам хотілося б мати більше повноважень. « Адже люди не розрізняють, чи це виконавча влада, чи представницька. Здебільшого, вони потім питають з депутатів, яких обрали. Депутати сьогодні з шкіри лізтимуть, щоб виконати дані виборцям обіцянки, але вони не мають достатньо повноважень», – вважає Сех.

Сех уже сьогодні під час дебатів запитала у свого колеги з фракції «Фронт змін» депутата Миколи Кадикало, чи підтримають вони таке питання, якщо воно розглядатиметься на сесії. На що депутат відповів: «Якщо фракція «Свободи» включить таке питання в порядок денний, однозначно ми його розглядатимемо на своїй фракції». Водночас, Кадикало вважає, що на практиці це зробити буде важко, бо потрібно знати, як потім ці ініціативи реалізовувати. Тому більш практичний варіант, з йог слів, це внесення змін до Конституції і законів України.

Архіви