Судова реформа обмежилася переобранням ВРЮ, – Кравчук

Не раніше, ніж через три або й п’ять років ми зможемо побачити поліпшення якості правосуддя в Україні. А формування ефективної судової системи триватиме п’ять-сім років.

Таку думку висловив  сьогодні, 6 травня, під час інтерв’ю-прес-конференції на тему: “Дисциплінарна відповідальність та її наслідки для суддів-порушників у Львівській області”, яка відбулася у Львівському прес-клубі, член Вищої ради юстиції, доктор юридичних наук, професор Андрій Бойко.

– Відчувається активний опір самих суддів щодо реформування. Це, на превеликий жаль, є реальністю, – констатує Андрій Бойко.
А ось суддя Львівського окружного адміністративного суду, президент Асоціації розвитку суддівського самоврядування України, доктор юридичних наук, професор Володимир Кравчук вважає, що чим більше говорять про судову реформу, тим менше шансів, що вона відбудеться так, як було задумано.

– Оцінюючи перспективи судової реформи, я розумію, що перспектива істотного зрушення в якості та ефективності судової системи дуже мізерна. Тому що конституційні зміни загальмувалися. Перспективи їхнього прийняття в частині зміни до розділу правосуддя дуже примарна. Зараз паралельно розглядається інший законопроект, №4180, який передбачає принципово інші положення. Я думаю, що це не остання ініціатива, – каже Володимир Кравчук.

Президент Асоціації розвитку суддівського самоврядування України зауважив, що у нас немає єдиної судової стратегії, яку би в рівній мірі підтримували президент, прем’єр-міністр, Верховна Рада і яка би не викликала обурення суддівського корпусу.

– У нас дуже мало політиків, які розуміють, що таке незалежний суд і для чого йому потрібна ця незалежність. Не розуміють, що це – наріжний камінь, без якого судова система працювати не може, – каже Володимир Кравчук.

Тому він прогнозує, що ця судова реформа – не остання.

– Ми її навіть не почали. У нас з реальних судових проявів лише те, що в Вищу раду юстиції перенабрали нових людей. Це призвело до відновлення довіри, – вважає Володимир Кравчук .

Однак, зазначає він,  громадські активісти все одно не задоволені. І вважають, що саме вони мають право на останню істину.  
– На жаль, політичні гасла часом перемагають усі доктрини, – резюмує доктор юридичних наук.

На думку Володимира Кравчука, така поведінка політиків і громадських діячів зведе нанівець усі реформи.

– Ми зараз перебуваємо в стані величезної небезпеки, коли оцими новаціями буде зруйноване те, що є, а нове – збудоване не буде. І тоді ми просто втратимо судову гілку влади, перетворимо її в якусь маніпулятивну систему, яка невідомо кому буде служити і невідомо кого захищати, – констатує суддя Львівського окружного адміністративного суду Володимир Кравчук.

Архіви