Громадськість не спроможна оцінювати рішення суддів через свою нефаховість

Правову оцінку судового рішення можуть дати лише судові органи. Доктринальну – фахівці. А ось громадськість оцінити судове рішення професійно не спроможна.

Про це сьогодні, 6 травня, під час інтерв’ю-прес-конференції на тему: “Дисциплінарна відповідальність та її наслідки для суддів-порушників у Львівській області”, яка відбулася у Львівському прес-клубі, заявив член Вищої ради юстиції, доктор юридичних наук, професор Андрій Бойко.

– Доктринальний шлях оцінки судових рішень поширений у багатьох країнах. Особливо широко він застосовується у Німеччині. Це коли судові рішення оцінюють науковці. Вони здійснюють дуже детальний аналіз судового рішення і це вважається правильним. І такий аналіз не буде вважатися порушенням професійної етики, – каже Андрій Бойко.

А в Україні доктринальна оцінка суддівських рішень майже не проводиться.

– Хіба в окремих випадках у соціальних мережах ми можемо побачити як окремі автори  оцінюють окремі судові рішення. Оцінки певних категорій рішень можна знайти в наукових публікаціях. Але у нас це не набуло поширення. Та й судді не завжди аналізують ці рішення і не звертають на них увагу в своїй подальшій професійній діяльності, – вважає член Вищої ради юстиції.

А ось громадськість, на думку доктора юридичних наук Андрія Бойка,  оцінити професійно рішення судді не може.

– Вона може лише оцінити чи дотримуються строки розгляду, чи є належні умови в процесі звернення до суду, відкритість судового розгляду та інше, – каже професор Андрій Бойко.

Архіви