Соціологиня у Львові назвала трійку партій-лідерів

Якщо би вибори відбувалися в двадцятих числах лютого, то найбільше голосів отримала би партія «Блок Петра Порошенка», об’єднання «Самопоміч» та ВО «Батьківщина» .

Про це сьогодні, 26 лютого, під час прес-конференції на тему: "Виборчі тренди лютого. Львівська область”, яка відбулася у Львівському прес-клубі, заявила директорка дослідницького центру «Соцінформ», доцентка кафедри соціології Українського католицького університету Наталія Зайцева-Чіпак.

За соцопитуванням, якби вибори до Верховної Ради відбувалися найближчим часом, то понад 87 відсотків опитаних мешканців Львівської області прийшли би на виборчі дільниці. І за БПП віддали би свої голоси 15,5 відсотків, за «Самопоміч» – 14,2, за «Батьківщину» – 10,4, за «Громадянську позицію» – 8,3 та за партію «Слуга народу» – 8,1 відсотка. А за «Свободу» готові голосувати тільки 4,3 відсотка опитаних.

– Але до виборів ще далеко, тому кожен п’ятий опитаний мешканець Львівщини не визначився з підтримкою. Тим більше, що майже 8 відсотків взагалі не планують іти на вибори, – говорить соціологиня. 

За її словами, високий рейтинг БПП можна пояснити високим рейтингом кандидата в Президенти Петра Порошенка. 

– Можливо, після виборів, коли він вже буде не кандидатом, а стане переможцем у виборах, його знову почнуть критикувати. Тож і рейтинг партії впаде. А зараз є прямий зв’язок: я вибираю його Президентом, то я вибираю і партію, – пояснює Наталія Зайцева-Чіпак. 

Зростання рейтингу «Самопомочі» фахівці пояснюють тим, що львів’яни мають звичку голосувати за свою, місцеву партію. А відчутне падіння рейтингу партії Анатолія Гриценка «Громадянська позиція» не можуть пояснити. 

Довідка 

В опитуванні взяли участь дорослі особи від 18 років і старші. Всього було опитано 1200 респондентів. Інтерв’ю проводити методом «обличчя до обличчя». Соцопитування відбулося з 8 до18 лютого 2019 року. 

Архіви