Соцдопомога потребуючим Львівщини у 24 млн. грн. сприймається як адмінресурс – “Опора”

Непрозорість процедури розподілу коштів додаткової дотації із державного бюджету для покращення соціальних послуг найуразливішим верствам населення, яка надійшла у Львівську область, дає підстави стверджувати, що соціальних фахівців будуть використовувати, як агітаторів партії влади.

Таку думку висловив член координаційної ради ГМ «ОПОРА» Олександр Неберикут під час брифінгу сьогодні.

Олександр Неберикут зазначив, що ініціатива з покращення соціальної допомоги уразливим верствам населення є позитивною і «віталась би, якби не відбувалася у час виборчої кампанії».

Він зазначив, що у світовій практиці, в країнах, які нещодавно стали на шлях демократії, під час виборчого процесу законодавство забороняє вводити будь-які додаткові посади у органах державної влади, місцевого самоврядування, бюджетних установах, тому що це може мати ефект впливу на виборців на користь партії влади.

«Якщо ці кошти будуть розподілені та використані у передвиборчий період, то вони будуть сприйматися більшою мірою, як елемент адмінресурсу, ніж соціальний елемент, про який говорять офіційні цілі використання цих коштів. Інше питання – це ефективність і прозорість введення цих дотацій. Залишаються відкритими питання щодо типових інструкцій фахівців соціальної роботи, програми їхньої підготовки, механізм розподілу коштів між регіонами та районами», – наголосив Олександр Неберикут.

Він додав, що у інших областях України ці додаткові дотації вже освоїли, а соціальні фахівці виконують свої функції, однак специфіка Львівської області полягає у тому, що тут є позиція обласної ради, яка бачить в цій ініціативі суто політичний процес.

Начальник управління економічного аналізу та прогнозування ЛОР Андрій Бондаренко нагадав, що ЛОР звернулася до Львівської ОДА з проханням забезпечити виплату заробітних плат та грошових винагород за зразкову працю працівникам галузі освіти області саме за рахунок додаткової дотації у соціальну сферу.

Крім того, депутати Львівської облради звернулися до керівництва країни із пропозицією направити 24 млн. грн. на фінансування інших соціальних проектів на Львівщині, однак їм відмовили.

«Дійсно, питання соціальних працівників у Львівській області є актуальним. Однак хвилює доля цих людей, які не є державними службовцями, наступного року. Адже фінансування цього проекту із державного бюджету на 2013 рік не передбачене», – сказав Андрій Бондаренко.

Як писав Вголос, цього року із державного бюджету було виділено 24 млн. грн. додаткової дотації на покращення надання соціальних послуг найуразливішим верствам населення.

Архіви