ГО «Ліга офіцерів» допомагала військовослужбовцям перекваліфіковуватися на цивільні спеціальності ще з 2001 року. Але з 2014 року ситуація в країні змусила організацію почати працювати в посиленому режимі.
Про це сьогодні, 14 грудня, під час прес-конференції на тему: «Діяльність НАТО у сфері соціального захисту українських військовослужбовців: психологічна реабілітація демобілізованих учасників АТО», яка відбулася у Львівському прес-клубі, повідомила начальник служби психологічної реабілітації громадської організації «Ліга офіцерів» Вікторія Арнаутова.
– Коли ми стикнулися з проблемою військовослужбовців, які поверталися з зони АТО і звільнялися у цивільне життя, то ми збільшили кількість психологів. Запросили тих психологів, які допомагали цивільному населенню на Майдані, – згадує вона.
За її словами, психологи розробили реабілітаційну програму «Шлях з бою до дому».
– Наприкінці 2014 року офіс НАТО в Україні підтримав цю програму, – каже начальник служби психологічної реабілітації громадської організації «Ліга офіцерів».
Ця програма апробована на базі клініки психіатрії головного військового медичного центру у Києві та реабілітаційного центру для бійців АТО клініки професійних захворювань інституту праці Академії медичних наук України.
– На початку військових дій ані силові відомства, ані психологічні служби у цих відомствах, ані ми не були готовими до цієї війни. Ніхто не мав досвіду роботи з ветеранами, з бойовим стресом. Всі вчилися під час подій, – говорить психолог.
Тому реабілітаційні програми доводилося створювати самим.
– Немає системи державної психологічної реабілітації та немає регіональних центрів психологічної допомоги за місцем проживання військовослужбовців. А якщо би ще не було таких програм як цей проект психологічної реабілітації за підтримки НАТО, то військовослужбовцям взагалі би не було куди звернутися за допомогою, – вважає Вікторія Арнаутова.
Вона зауважила, що після того, як військовослужбовці проходять триденні психологічні тренінги, зв’язок з ними не втрачається. Психологи продовжують спілкуватися з ними навіть на відстані. І до закінчення цього року допомогу в рамках програми «Шлях з бою до дому» отримають 4720 учасників бойових дій, які готуються звільнятися в запас у 20 областях України. Проте кількість тих, хто потребує психологічної допомоги, зростає.