Школу при церкві обкладуть податком, як комерційну фірму, – о. Мартин Хабурський

В Україні церква чи монастир не можуть мати католицької школи. Бо за українськими законами вона вважається підприємницькою організацією і її обкладатимуть великими податками. Про це сьогодні, 2 липня, на прес-конференції у Львівському прес-клубі повідомив о. Мартин Хабурський. Він наголосив, що на Заході держава навпаки фінансує такі школи.

Владика УГКЦ Йосиф (Мілян) нагадав на прес-конференції, що Міністерство освіти і науки України скасувало в школах предмет «християнська етика». "Ми працювали, щоб підготувати цілу когорту катехитів. Церква вклала в цю духовну справу купу часу і коштів. А тепер це не потрібно державі",- наголосив владика.

Нагадаємо, що Львівська облрада звернулися з листом до Кабінету Міністрів України, Міністерства з питань освіти і науки України та до Комітету з питань науки і освіти Верховної Ради України. У цьому листі депутати висловили стурбованість з приводу того, що в типовому навчальному плані загальноосвітніх навчальних закладів з навчанням українською мовою Міністерства освіти і науки на 2013/2014 навчальний рік у 5-6 класах предмет «Етика» вилучений з інваріантної складової предметів.

«За» рішення – надіслати листа проголосували 70 депутатів на сесії 18 червня.

Архіви