Лікарів будуть звільняти без тестів чи іспитів, – директор

Майже 30 відсотків лікарів, які працюють у Львівській області, – це пенсіонери. Після, так званої, оптимізації медичних закладів, їхня кількість збільшиться.

Такі прогнози зробив сьогодні, 13 червня, під час інтерв’ю-прес-конференції на тему: «Як оптимізують медичні заклади на Львівщині: результати і проблеми”, що відбулася у Львівському прес-клубі, заступник голови Українського лікарського товариства у Львові Андрій Іванців.

На його думку, кваліфіковані лікарі та медсестри не захочуть працювати в Україні за сто доларів на місяць і знайдуть можливості виїхати за кордон.

– Тільки минулого року з України виїхало понад сім тисяч лікарів. Залишаються працювати пенсіонери. Їм добре, вони ходять на роботу, отримують які не які кошти, їм цього достатньо. А років через 3-5 настане колапс, не буде кому працювати. Це вже пережили в Польщі, – попереджає він.

Поряд з пенсіонерами, які просто відсиджуватимуть свої години і не прагнутимуть свого професійного росту, на роботу влаштовуватимуться і недосвідчені випускники медичних вузів та училищ.

– У них немає абсолютно ніякого навику, окрім як стояти і дивитися. Вони ніде не можуть набути мануальних навиків. У мене є приватний медичний заклад і зараз йде набір працівників. Молодший медичний персонал нічого не може зробити. А лікарі-інтерни не мають базового поняття як лікувати людей, – стверджує Андрій Іванців.

Директор департаменту охорони здоров’я Львівської ОДА Богдан Чечотка не зміг пояснити, за якими критеріями та якостями визначатимуть, якого лікаря чи медсестру звільнити, а якого залишити.

– Визначатиме кого звільняти, а кого – ні профспілка та адміністрація разом. Ніяких критеріїв, за якими будуть оцінювати роботу лікарів немає. Тестів чи іспитів – також не буде. Йде обговорення в колективі і колективи самі визначаються з тими, кого будуть оптимізовувати, – каже він. 

Чиновник погодився, що зараз на плечах медиків та управлінців середньої ланки хочуть зробити найнепопулярніші кроки. А вже потім, подивившись на набиті гулі в процесі реалізації, робити певні висновки.

– Найбільше видатків йде на заробітну платню персоналу. І кроки, які треба робити, – непопулярні. Це означає, що людям доведеться йти на вулицю, – передбачає Богдан Чечотка.

Архіви