Середяк нагадала як правильно реєструватися на ЗНО-2012

2012 р. терміни реєстрації на зовнішнє незалежне оцінювання зменшаться, тоді як кількість учасників ЗНО збільшиться. Про це повідомила директор Львівського регіонального центру оцінювання якості освіти Лариса Середяк під час прес-конференції у Прес-клубі.

Вона нагадала, що реєстрація на участь у зовнішньому незалежному оцінюванні розпочинається з 1 січня 2012 року і триватиме до 20 лютого. Термін реєстрації на ЗНО, порівняно із 2011 роком зменшився  на тиждень, а прогнозована кількість учасників – більша на 10 тисяч.

«В цьому випадку дуже важливо, щоб усі всі абітурієнти, а насамперед випускники загальноосвітніх навчальних закладів, знали як правильно зареєструватися і що для цього необхідно зробити», – зазначила Лариса Середяк.

Вона наголосила, що спочатку абітурієнт повинен точно дізнатися про предмети, які потрібні йому для участі в ЗНО. Для цього абітурієнтові достатньо зайти на сайт ВНЗ, до якого він планує вступати, перечитати офіційні правила і чітко визначити сертифікати з предметів, які йому потрібні для вступу на той, чи інший факультет. Цього року абітурієнти можуть обирати лише 4 предмети.

«Минулого року було так: мені казав брат, розповідала сестра, вчителька чи тьотя. Цього не можна допускати! Абітурієнт сам має побачити які предмети факультет виставив. Більше того, цього року є ще одне важливе нововведення, – обов’язковий бал 140 в сертифікаті ЗНО з профільного предмета. Тому, обираючи необхідні предмети, майбутній студент повинен ще врахувати який з них є профільним», – пояснила директор ЛРЦОЯО.

Після того, як абітурієнт визначить перелік необхідних предметів, він повинен  підготувати необхідні для реєстрації документи та матеріали та надіслати їх не пізніше 20 лютого на адресу відповідного регіонального центру оцінювання якості освіти.

Лариса Середяк нагадала, що в Україні отримувати вищу освіту мають право лише ті особи, які здобули повну середню освіту, тому студенти коледжів 2 та 3 років навчання не можуть проходити незалежне тестування.

Директор Львівського регіонального центру оцінювання якості освіти також застерегла потенційних студентів, що у реєстрації на ЗНО буде відмовлено у разі несвоєчасного подання пакета документів, їх неповного або неналежного оформлення.

Архіви