«Самопоміч» і Садовий розчарують виборців, – Юрій Ситник

Блогер і письменник Юрій Ситник cказав, що він критикує партію «Самопоміч» і мера Андрія Садового не тому, що вони гірші, а тому що вони – не кращі за інших. І тих, хто зараз зачарувався новою партією, чекає розчарування.

Про це під час прес-конференції у Львівському прес-клубі на тему «Наслідки охлократії для України після Революції Гідності. Презентація другої книжки Юрія Ситника «Щоденник примітивного конспіролога» попередив сам автор. Це вже друга книжка блогера та письменника.

За його словами, після виходу першої книжки, «50 фрагментів реальності», раптом виявилося. що багато меседжів та негативних попереджень почали справджуватися. Наприклад, коли стартувала акція «Вставай, Україно», то Юрій Ситник написав статтю наприкінці березня минулого року і зазначив, що політичні лідери усвідомлюють свою відповідальність і чітко сформують стратегію боротьби та кінцеву мету. Тому що без цього акція перетвориться на банальний самопіар або вийде з-під контролю та приведе до кровопролиття з непередбачуваними наслідками.  На жаль, найгірший прогноз таки справдився.

Так само після побиття студентів, Юрій Ситник також передбачав кривавий сценарій.
– Об’єктивно для влади не було ніякої логіки в цьому розгоні. Янукович, при всіх своїх маніакальних речах, очевидно не був дурнем. Люди почали розходитися. Але повернулися із зовсім іншим настроєм, – каже автор книги.

Він нагадує, що після цього було побиття Тетяни Чорновол, побиття активістів, викрадення, перші смерті.Водночас час мешканцям Донбасу показували іншу картинку: беззахисних міліціонерів, а перед ними ультра з ланцюгами, бульдозери.

Також Юрій Ситник вважає зараз, вже з плином часу, що ніч Гніву у Львові була постановочною для створення відповідної картинки для мешканців Сходу України і Криму.
– Я спочатку подумав, що це для того, аби запровдити надзвичайний стан. А, виявляється, ні. Ці спалені приміщення міліції та СБУ – це було постановочне шоу. Багато хто повів себе дуже дивно. Скажімо, мер Львова, який, чомусь, не брав слухавки, – нагадує Ситник. 

Згадуючи про втечу Януковича, Юрій Ситник каже, що в Харкові тоді мав відбутися з’їзд представників тих територій, які зараз називаються «Новоросією».
– На мою думку, мало трапитися наступне: Янукович – на з’їзді, а в той час в Києві відбувається захоплення державної влади. І тоді на цьому з’їзді було би оголошено, що в Україні відбувся державний переворот, звернення до Росії і були би введені війська і були би анексовані території не тільки Криму, – каже блогер.

За його словами, цей  сценарій не зреалізували, тому що Коломойський поговорив з Кернесом. Ці та інші історії можна прочитати в новій книзі Юрія Ситника, якої немає в продажу – вона викладена в мережі і її можна скачати безкоштовно.

Архіви