Розпочалися судові засідання за позовом Василя Пісного до львівських журналістів

Сьогодні, 14 квітня, розпочалися судові засідання за позовом Керівника департаменту державної служби боротьби з економічною злочинністю МВС України Василя Пісного до журналістів Олександри Губицької та Наталії Онисько з приводу публікації у львівському виданні ZAXID.NET статті «З економічною злочинністю в Україні боротиметься «Антибіотик», яка розповідає про чималі статки та непросте минуле екс-очільника обласної міліції та колишнього першого заступника голови Львівської облради. Про це сьогодні, 14 квітня, в ефірі Громадського Інтернет-телебачення Львівського прес-клубу розповіли авторки статті та головний редактор ZAXID.NET Олег Онисько.

«Стаття стосувалася його минулого, яке виявилось не надто привабливим. Пісний  5 місяців провів у СІЗО за підозрою в рекеті. Згадувалося і про чисельну нерухомість, яку він заробив на міліцейській службі. Там були елементи журналістського розслідування, що стосувалося його нинішнього майна, перебування в СІЗО, – все це речі загальновідомі, але призабуті. Ми хотіли нагадати про це людям у зв’язку з тим, що Пісний претендував на високу посаду. Проте, після публікації статті в четвер ввечері отримали позовну заяву з вимогою спростувати інформацію, зняти статтю з сайту і моральної компенсації від журналістів на 100 тисяч гривень», – сказав він.

Одна з авторів статі, Олександра Губицька розповіла, що матеріал готували 3-4 тижні, оскільки в журналістських колах ходила інформація про призначення Василя Пісного керівником обласного управління МВС.

Вона також запевнила, що журналісти працювали з відкритими джерелами інформації, всі факти, викладені в статті, перевірені, є дані з реєстрів про власників нерухомості, бізнесу (готелі, ресторани).

Наталія Онисько зауважила, що публікацію готували, бо Василь Пісний претендував на високу посаду, відтак, громадськості хотіли нагадати деякі факти з його біографії. Поки готували матеріал, його призначили керівником служби, що боротиметься з економічними злочинами.

Журналісти запевняють, що стаття написана з дотриманням стандартів. Вони також зателефонували до самого Василя Пісного, але той, за їх словами, відмовився надати коментар.

Адвокат Юрій Ничка, який представляє у суді інтереси відповідача, зауважив, що стаття ґрунтується на доказовому матеріалі і журналісти мають з чим іти до суду і доводити свою правоту. Крім того, йдеться про високопосадовця.

«Суд може визнати журналіста винним у тому випадку, якщо доведе наявність злого умислу з наміром створити негативний імідж високопосадовцю. Однак, думаю, суд має врахувати, що це особа, призначена на вискоку державну посаду, особа зі складною біографією, судячи з матеріалів, які розповсюджуються про особу останні 15 року. Суспільство нині вимагає люстрації і щоб на високі посади призначалися люди з бездоганною репутацією. Власне в цьому контексті і  була написана стаття», – сказав він.

Засідання було призначене на сьогодні, 14 квітня, 14.30.

Архіви