Російськомовну школу у Львові хочуть закрити на капремонт. Колектив не вірить

У Львові загальноосвітню школу №35 з російською мовою навчання планують закрити на капітальний ремонт. Однак колектив школи та батьків, а також громадські російські організації зазначають, що так школу хочуть закрити взагалі.

Про це 16 червня на прес-конференції повідомила голова асоціації культури та освіти «Русский дом», член громадської ради при Львівській ОДА Тетяна Швецова.

«Сьогодні ми спостерігаємо чергову спробу закриття школи, яку намагалися закрити ще в 2009 році. Причина закриття – навчальний заклад має мало дітей для навчання, її невигідно утримувати», – зазначила Тетяна Швецова.

Голова громадського комітету захисту СШ №35 Ніна Вербова додала, що школа не перебуває в аварійному стані і не потребує капітального ремонту, оскільки батьківський комітет приділяє їй чимало уваги. «Будівля школи – пам’ятка архітектури XVIII ст. Ремонту потребує дах; але більшою потребою є винесення котельні з підвального приміщення. У решті випадків – у нас ті самі умови, які мають у Львові такі ж старі школи», – розповіла вона, додавши, що у школі 20 педагогів і 179 дітей, зокрема  у перший клас набрали 22 учнів.

Натомість начальник управління освіти Львівської міської ради Володимир Огура, зазначив, що школа потребує капітального ремонту, протягом місяця закінчать проектно-кошторисну документацію на об’єкт, відтак ще цього року можна буде розпочати ремонт, оскільки в міському бюджеті закладено на це 295 тис. грн. Він уточнив ZAXID.NET , що капітальний ремонт школи стосуватиметься не лише будівлі, а й систем опалення та інженерних мереж.

Також Володимир Огура зазначив ZAXID.NET , що у Львові є 5 шкіл з російською мовою навчання, а також окремі класи з вивченням російською предметів в українських школах.

Нагадаємо, раніше представники школи №35 робили закиди Володимиру Огурі в тому, що він у приміщення СЗШ №35 хоче перевести школу «Ерудит», до створення якої він долучився. На що начальник міського управління освіти зазначив, що школі «Ерудит» просто невигідно переїжджати в центр міста, де немає умов для паркування 15 «бусів», які привозять і розвозять школярів, окрім того, у «приміщення «Ерудиту» вклали стільки ресурсів, що наступні років 10 за ці приміщення будуть триматися».

Архіви