Рятувальники три доби не виїжджали з Грибовичів, щоб не привезти до Львова інфекцію

Медики та рятувальники, які працювали на сміттєзвалищі з перших хвилин катастрофи, прожили там перші три доби безвиїзно. Тому що боялися привезти до Львова на одязі та на колесах автомобілів невідому нікому інфекцію.

 Про це сьогодні, 10 червня, під час інтерв’ю-прес-конференції на тему:

«Хто потребує екстреної медичної допомоги і одержав її внаслідок пожежі на Грибовицькому сміттєзвалищі?», яка відбулася у Львівському прес-клубі, повідомив директор комунального закладу «Львівський обласний центр екстреної медичної допомоги та медицини катастроф»  Юрій Пацюрко.

– Ми перші три дні не виїжджали звідти. Тому що ми вважали себе забрудненими, не знали, з чим ми маємо справу. І ми не могли там себе обробити, хоча там була дезінфекційна машина, яка обробляє одяг. Але ми побоювалися щось привезти на собі до Львова. Я поняття не мав, що я на собі можу привезти з того звалища, – згадує він.

І тільки, коли були зроблені санітарні змиви з рук та одягу та результати дослідження показали, що нічого страшного та загрозливого для інших на рятувальниках немає, вони могли спокійно повертатися до Львова.  

За словами Юрій Пацюрка, навіть робота «швидких» була побудована так, щоби та, яка заїхала в «брудну» зону, не виїжджала в «чисту». В «чистій»  чергувала інша, яка би мала транспортувати потерпілих до лікарні. 

Зараз медик вже спокійніше ставиться до цього. 

– Я з першого дня перебуваю в цій рятувально-ліквідаційній зоні. І за ці десять днів зі мною нічого не сталося. На собі я не відчув шкідливого впливу. Ні шкіра не злізла, ні волосся не вилізло, – каже Юрій Пацюрко. 

Водночас, він рекомендує львів’янам вживати бутильовану воду, мити руки звичайним господарським милом, частіше прибирати в квартирі та звертати увагу на вулиці на пилюку. Адже дим зі звалища приніс до міста багато  небезпечного бруду. 

– Я був на сміттєзвалищі, коли там почало щось вибухати. Вже потім мені сказали, що це були акумулятори. Від тієї температури вони почали вибухати. Ми спочатку подумали, що то якісь відходи зброї. На щастя, в той момент на звалищі не було жодного рятувальника, вони пішли на перезмінку, – розповідає директор комунального закладу «Львівський обласний центр екстреної медичної допомоги та медицини катастроф». 

Архіви