Рятувальників на сміттєзвалищі дезінфікували хлораміном та каустичною содою, – лікар

Якщо би рятувальники не мали спеціальних рукавиць, взуття, окулярів та протигазів, то їм би не дозволили працювати на сміттєзвалищі під час ліквідаційно-пошукових робіт.

Про це сьогодні, 10 червня, під час інтерв’ю-прес-конференції на тему:

«Хто потребує екстреної медичної допомоги і одержав її внаслідок пожежі на Грибовицькому сміттєзвалищі?», яка відбулася у Львівському прес-клубі, повідомив директор комунального закладу «Львівський обласний центр екстреної медичної допомоги та медицини катастроф» Юрій Пацюрко.

– Маска, рукавиці, окуляри, протигаз та ніше – мусять бути. Такого, щоби їх не було – нереально. Цим повноцінно забезпечили з першої секунди. Якщо би їх не було, ми би нікого не допустили до роботи у вогнищі, – запевняє він. 

Також, за його словами, кожен з працівників МНС мав при собі рацію і через певний час виходив на зв’язок. За кожним із пожежників ретельно стежило керівництво, щоби нікого не загубити в тій зоні екологічного лиха. 

Групи рятувальників, які займалися гасінням та пошуковими роботами, змінювали одна одну щодві години. Для перепочинку розклали наметове містечко. 

– Була брудна зона, перехідна зона та чиста зона.  На місце події приїхала дезстанція, яка забезпечила чисту зону дезінфекційним бар’єром, щоби в наметове містечко ані комашка, ані миша не проскочила, – розповідає медик. 

Він каже, що вся вода привозилася в бутильованій тарі. І кожному рятувальникові примусово видавали воду і перевіряли, щоби він її випив.

Також  на медиків поклали обов’язок нагодувати рятувальників. 

– Ми дуже хочемо подякувати всім волонтерам та учасникам АТО, які допомагали з продуктами та іншим. Їжа була високоякісна, калорійна. І нам не доводилось ще думати про дезінфекцію. Нам підвезли величезну кількість хлораміну та каустичної соди, – Юрій Пацюрко зауважив, що ті, хто тривалий час прожив в зоні бойових дій, добре знають що в таких випадках потрібно мати. 

Архіви