Рятувальникам на Грибовицькому сміттєзвалищі ставили кисневі маски, – лікар

Медики найбільше побоювалися, щоби рятувальники, які надихалися диму на сміттєзвалищі, не зазнали галюциногенних впливів.

Про це сьогодні, 10 червня, під час інтерв’ю-прес-конференції на тему:

«Хто потребує екстреної медичної допомоги і одержав її внаслідок пожежі на Грибовицькому сміттєзвалищі?», яка відбулася у Львівському прес-клубі, повідомив директор комунального закладу «Львівський обласний центр екстреної медичної допомоги та медицини катастроф»  Юрій Пацюрко.

– У ті дні була сонячна погода. 70 відсотків осіб, які не працювали безпосередньо на сміттєзвалищі, тобто медики та ті, хто забезпечували харчування та підвезення води, працювали в одязі на короткий рукав У них були відкриті ділянки шкіри. І я, маючи досвід роботи в таких вогнищах, сконцентрував увагу на тому, чи не зазнають працівники галюциногенного впливу. Тож, офіційно заявляю, що жодного такого випадку не зафіксовано. Також немає жодного опіку внаслідок дії кислот чи лугів, які випарувалися, – стверджує медик. 

За його словами, перші три дні на сміттєзвалищі працювала величезна кількість працівників МНС. 

– Це все молоді хлопці. Звернення були, але вони викликані механічним пошкодженням слизових оболонок внаслідок впливу диму. Під час обробки ротоглотки, носоглотки та слизових оболонок очей ми не помітили ніякого шкідливого впливу, який би призводив до деструкції слизової оболонки. Це означає, що в цій концентрації диму немає фосфорорганічних та ацетиленовмістних речових. Тобто речовин, які призводять до прямих опіків, – робить аналіз перших десяти днів перебування у вогнищі екологічного лиха Юрій Пацюрко. 

За його словами, хлопці, які працювали безпосередньо на сміттєзвалищі, тобто шукали своїх загиблих товаришів, змінювалися щодві години. Після чого їх оглядали лікарі.

– Жоден з рятувальник не був шпиталізований. Усім, кому треба було, надавали допомогу на місці. Жодного опіку дихальних шляхів не було. Але хлопці скаржилися, що їх печуть очі. Це вплив диму. А дим там зі специфічним запахом, кислий, ніби лимони, – розповідає він.

Також були випадки, коли рятувальникам, які виходили зі сміттєзвалища, банально не вистачало повітря, вони задихалися. 

– Ми їм ставили кисневі маски. Але таких випадків було вкрай мало. Не знаю, з чим це пов’язано. Можливо тому, що вони молоді та здорові, – каже директор комунального закладу «Львівський обласний центр екстреної медичної допомоги та медицини катастроф» .

Щоправда, крім поверхових оглядів та спостереження за поведінкою працівників МЧС, інших обстежень, наприклад, експрес-аналізів крові, не робили.  

При цьому Юрій Пацюрко додав, що рятувальників, на шкірі яких були подряпини, або ж які кашляли, нещодавно перенесли грип чи гострі вірусні інфекції, до рятувальних робіт не допускали. 

Архіви