Релокована з Лисичанська ГО принесла в бюджет Червонограда 2,5 млн грн

Завдяки діяльності громадської організації «Міст 3.10» громада Червонограда отримала до місцевого бюджету 2,5 млн грн.

 

Про це під час престуру повідомила голова громадської організації «Міст 3.10» Ірина Сельницька, двічі переселенка. Вона, рятуючись від першої окупації Луганської області у 2014 році, спочатку з родиною переїхала з Первомайська в Лисичанськ, а згодом – у Червоноград, пише Dailylviv.com.

“Ми прийшли в громаду не з порожніми руками і хочемо показати місцевим жителям, що не завжди переселенці – це тягар. Я точно знаю, що переселенці – це для громади – стимул і ресурс”,- наголошує голова ГО.

За словами Ірини Сельницької, саме з ініціативи переселенців у Соснівці обладнана дитяча кімната. За кошти організації були поліпшені умови проживання у соснівському шелтері.

“Зокрема за кошти, які ми отримали від німецького уряду, наша організація встановила ролети на вікна, умеблювали кімнати шафами. У садочку №12, де мешкали наші переселенці, теж обладнали та поліпшили для проживання кімнати. Також я є приватною підприємицею і зараз сплачую податки у місцевий бюджет”,- перелічує переселенка.

У березні 2023 року за ініціативою переселенців, яких у Червоноградській громаді налічується майже 8 тисяч, була створена Консультативної ради з питань захисту прав ВПО для співпраці з органом місцевого самоврядування. Заступницею голови нового громадського органу стала Ірина Сельницька.

“Чому була необхідність у створенні такого дорадчого органу, і ми з колегами-переселенцями наполягали на цьому,- пояснює Ірина Сельницька. –  У мене є досвід роботи такої ради в Луганській області. Я була членкинею ради й вже мала досвід того, що всі питання переселенців треба вирішувати з ВПО. Наша рада не є органом, що контролює, у нас не було бажання контролювати міську раду, навпаки, ми шукаємо з владою точок дотику для співпраці, щоб почули й наш голос. Бо іноді трапляється так: влада думає, що робить щось добре для ВПО, а воно нам зовсім не потрібне”.

Заступник міського голови Червонограда Володимир Коваль розповів, що для надання Консультативній раді з питань захисту прав ВПО офіційного статусу її створення узаконили розпорядженням міського голови. А головою ради став Володимир Коваль.

“У неї ввійшли ініціативна група ВПО Червоноградської ТГ, представник релокованого бізнесу з м. Рубіжне. Консультативна рада провела вже два засідання, на яких ми намагаємося першочергово розв’язувати питання переселенців, які є у компетенції міської влади”,- зазначив заступник міського голови Червонограда.

Перше, головне, і дуже складне питання, яке, на думку переселенців, потребує розв’язання – це житло.

“Наступним чинником, який покликана вирішити Консультативна рада є питання інтеграції та соціалізації ВПО у місцеве середовище. Говорю це як людина, яка вже має досвід переселення. І я точно знаю, що є люди, які досі плачуть, коли бачать своє розбите місто. Якщо втрати у сім’ї – це вдвічі складніше. Ми також намагаємося розв’язувати гуманітарні питання, питання з працевлаштуванням”, – каже Ірина Сельницька.

Її колега, членкиня Консультативної ради, переселенка з Донецька Елеонора Синєгубова, яка проживає в Червонограді з 2014 року, вважає, що саме пасивність є причиною страшної війни, яка переживає нині Україна.

“Я завжди думаю про причини того, чому з нами таке трапилося, і ми змушені були покинути свої будинки. І приходжу до висновку, що б не було тої біди, якби ми не були такі байдужі до нашої держави, її майбутнього”,- переконана Елеонора Синєгубова.

Довідка від Червоноградської міської ради

На початку повномасштабного вторгнення Росії в Україну у Червоноградській тергромаді проживало майже 400 переселенців, які приїхали після подій 2014 року. А вже під час військових дій в Червонограді проживало 11 тисяч ВПО. На сьогодні в громаді проживає близько 7 800 ВПО, з них – понад сто осіб мешкає у чотирьох прихистках: три прихистки є у Соснівці, один – в Червонограді в гуртожитку гірничо-економічного коледжу. У Соснівці найбільший прихисток розміщений в будинку дитячо-юнацької творчості, приватний прихисток від організації «Еко милосердя», також є прихисток для 19 неповносправних осіб, який розташований у приміщенні Соснівської лікарні.

Відвідини Червонограда відбулися під час престуру, який організовано в рамках проєкту Women’s New Horizons (адвокаційна підтримка внутрішньо переміщених жінок у Львівській області), що його реалізовує ГО «Центр «Жіночі перспективи» за підтримки проєкту ООН Жінки в Україні «Трансформаційні підходи для досягнення ґендерної рівності в Україні» та фінансує Уряд Швеції у співпраці з Офісом віцепрем’єрки з питань європейської та євроатлантичної інтеграції.

Архіви