30 травня – престур у Заболотцівську ТГ: «Жінки світла і добра: виклики для жінок-ВПО у новій громаді – як вирішують» (Заболотцівська ТГ, Золочівського району)

Престур відбувається в рамках проєкту Womens New Horizons (адвокаційна підтримкавнутрішньо переміщених жінок у Львівській області), який реалізовує ГО «Центр «Жіночі перспективи» за підтримки проєкту ООН Жінки в Україні «Трансформаційні підходи для досягнення ґендерної рівності в Україні» та фінансує Уряд Швеції у співпраці з Офісом віцепрем’єрки з питань європейської та євроатлантичної інтеграції.

ПРОГРАМА

8.45 – збір журналістів, вул. Городоцька, біля ТЦ “Скриня”.

9.00 – виїзд у Заболотцівську ТГ.

11:00 – с. Висоцько

Інтерв’ю з багатодітною мамою Світланою Расперовою (9 дітей). А також зустріч з двома родинами-ВПО, Альони Мороз та Ольги Безугли.

Ці три жінки брали участь у розробленні стратегії з розв’язання питання доступу до громадського транспорту в громаді.

12:30 – с. Заболотці. Відвідини прихистку для ВПО, де проживають 23 переселенці, які пересуваються на візочках.

Інтерв‘ю зі засновником хоспісу, переселенцем Олексієм та іншими волонтерами й мешканцями.

14:00 – с. Заболотці. Зустріч з головою сільради і розмова про особливості проживання переселенців у селах: надання соціальних, медичних послуг, можливостей отримання освіти та працевлаштування.

15:00 – 16:00 – Обід в кафе «Галіція» (с. Заболотці).

16:00 – с. Лугове. Відвідини волонтерської кухні, де жінки-переселенки разом з місцевими жительками готують страви для військових та мешканців прихистку в хоспісі. Інтерв’ю з волонтеркою Альбіною Поцілуйко та іншими жінками-переселенками.

17:00 – Виїзд до Львова

Координаторка проєкту Womens New Horizons – Олена Кальбус.

Місцева координаторка у Заболотцівській ОТГ – Марія Радзівіл.

Для участі в престурі зареєструйтесь за посиланням: https://forms.gle/zfFGGfaeQ61wbXHMA

Контактна особа: прессекретарка проєкту Заріна Акопянц, 097 934 55 77 (https://www.facebook.com/zarina.akopyanc )

Довідка про проєкт

Мета проєкту Womens New Horizons – надати допомогу жінкам-ВПО у сфері задоволення найбільш актуальних потреб та реалізації їхніх прав на участь у прийнятті рішень на місцевому та регіональному рівнях. У рамках проєкту внутрішньо переміщені жінки (жінки-ВПО) та жінки з громади, що приймає, отримують доступ до необхідної гуманітарної, психосоціальної, інформаційної, правової, економічної та іншої підтримки. Проєкт заохочує жінок-ВПО брати участь у житті громади, ініціювати прийняття важливих для ВПО і мешканців рішень як на місцевому, але й національному рівнях.

Одним з перших етапів проєкту було дослідження у 9-ти громадах області щодо потреб ВПО. У дослідженні взяли участь близько 400 жінок-ВПО та місцевих мешканок у таких громадах: Великомостівська, Жовківська, Заболотцівська, Стрілківська, Новояворівська, Самбірська, Червоноградська та Сколівська ТГ і місто Львів.

У рамках проєкту уже відбулися престури у Сколівську, Новояворівську, Самбірську, Стрілківську та Червоноградську територіальні громади.

 

Архіви