Реконструкція доріг загрожує енергопостачанню Львова

"Реконструкція доріг Львова ставить під загрозу електропостачання міста,- заявив на брифінгу у Прес-клубі технічний директор ПАТ "Львівобленерго" Володимир Романишин. –  Виконавці дорожних робіт порушують вимоги  законодавства України, а саме Закону України „Про електроенергетику”.

        "Згідно зі ст. 18 ЗУ “Про електроенергетику” у разі спорудження або реконструкції будівель, доріг, мостів, інших об’єктів роботи, пов’язані з упорядкуванням і перенесенням повітряних і підземних електричних мереж, теплових мереж та інших об’єктів електроенергетики, виконуються замовниками будівництва і реконструкції відповідно до затвердженої проектно-кошторисної документації та вимог відповідних нормативів і під контролем власників споруд або мереж електроенергетики.

У цьому випадку замовником реконструкції є Львівське комунальне підприємство  “Львівавтодор”, виконавець робіт — ТОВ “ОНУР Конструкціон Інтернешнл”, власник кабельних електромереж — ПАТ „Львівобленерго”

Під час реконструкції згідно з чинним законодавством та нормативними документами виконавець робіт зобов’язаний виносити кабельні електромережі за межі проїжджої частини або закладати резервні футляри для електромереж.

Проте вимоги законодавства порушуються як замовником, так і виконавцем робіт. 

Так, під час проведення реконструкції доріг по вул. Городоцькій, вул. Липинського, вул. Любінській, вул. Б.Хмельницького, просп. Чорновола вул. Шевченка, вул. Сахарова, вул. Княгині Ольги, вул. Стрийській, вул. Кульпарківській  не виконано винесення існуючих кабельних ліній або закладення резервних футлярів.

22 кабельні лінії 0,4-10кВ опинились під загрозою аварійного пошкодження через навантаження від руху автотранспорту.

            На сьогодні ситуація повторюється — реконструкція доріг по вулиці А.Мельника, Т.Чупринки, Личаківської, Є.Коновальця, Городоцької, Бортнянського проводиться з порушенням чинного законодавства з боку ЛКП “Львівавтодор” та ТОВ “ОНУР Конструкціон Інтернешнл”. Не здійснюється закладення резервних футлярів або винесення кабельних ліній з під проїжджої частини. 

Під загрозою 14 кабельних ліній напругою 6-10 кВ та 50 низьковольтних ліній напругою 0,4кВ.

Окрім цього, за час виконання робіт з реконструкції доріг підрядниками пошкоджено 15 кабельних ліній Товариства, з них 9 — тільки за період липень-початок серпня 2011 року.    

Згідно з ст. 19 Закону України «Про електроенергетику» в охоронних зонах електричних мереж, а також інших особливо важливих об’єктів електроенергетики діють обмеження, передбачені законодавством України. З метою забезпечення збереження і надійної роботи електричних мереж, Постановою Кабінету Міністрів України №209 від 04.03.1997р. затверджені “Правила охорони електричних мереж” та “Умови проведення робіт у межах охоронних зон електричних мереж”.

Ситуація, яка склалась на сьогоднішній день ставить під загрозу електропостачання міста, знижує рівень якості життя мешканців і створює соціальну напругу.   

В процесі проведення реконструкції вулиць ПАТ „Львівобленерго” неодноразово зверталось до влади міста та замовників реконструкції доріг з вимогою дотримуватись чинного законодавства України. Крім цього, Товариство зверталось до громадськості та акцентувало увагу на дану ситуацію.      

14 липня 2011 року ПАТ „Львівобленерго” вкотре звернулось з офіційним листом до міського голови Львова Андрія Садового, а також до голови Львівської ОДА  Михайла Цимбалюка та прокурора Львівської області Віталія Ковбасюка.

Однак ситуація не змінилась. ЛКП “Львівавтодор” та ТОВ “ОНУР Конструкціон Інтернешнл” і надалі порушують вимоги ст. 18 Закону України «Про електроенергетику» при здійсненні ними реконструкції доріг у місті Львові, що відповідно ставить під загрозу забезпечення надійного та безперебійного постачання електричної енергії споживачам міста Львова та ліквідації можливих аварійних ситуацій в електричних мережах міста"-, йдеться у поширеному на брифінгу прес-релізі відділу корпоративних зв’язків ПАТ “Львівобленерго”.

Архіви