Путіну притаманні комплекс мачо та латентна гомосексуальність – історик-мілітарист

Історик-мілітарист Олег Фешовець вважає, що Президенту Росії Володимиру Путіну через низку внутрішніх комплексів потрібна гігантоманська компенсація, а світ починає йти шляхом цинізму, де на перший рівень виходять хижаки, що шматують слабшого.

Таку думку висловив історик-мілітарист Олег Фешовець в ефірі громадського інтернет-телебачення Львівського прес-клубу.

Зокрема, він звернувся до теми історичних аналогій персони Путіна і зазначив, що таких, як президент Росії, можна зустріти багато.

«Якщо робити історичну аналогію, то я радше б не говорив про конкретних персон, наприклад, що зараз є такі, які мають комплекс меншовартості, внутрішньо інфантильні, що можна сказати про Путіна. Йому потрібна гігантоманська компенсація. В нього є комплекс мачо, який компенсує внутрішньою жіночністю. Тут можна й говорити про латентну гомосексуальність. І таких політиків в історії можна багато зустріти», – зазначив Фешовець.

Також історик прокоментував теперішні дії Путіну і зазначив, що ця проблема має кілька вимірів: перший – особистий, другий – суспільний, національний, а третій – геополітичний, загальносвітовий рівень.

Суть першого виміру Фешовець розтлумачив докладніше. Зокрема, він зауважив, що тут слід говорити про гігантоманські тенденції, що є компенсацією внутрішньої ущербності, яка часто характеризує саме диктаторів.

«Путін має внутрішній страх, який його виводить з рівноваги, провокує внутрішнє напруження. Відповідно такий невротичний стан загострює сприйняття і це допомагає всім диктаторам доволі точно вловлювати те, що його владу посилює, а що його владу послаблює. Тобто, думаю, якась внутрішня проблема Росії спонукає до того, аби щось робити, щоб врятуватися від чогось іншого», – припускає історик.

Разом з тим, він сказав, що досить іронічно сприймає думки людей стосовно того, що дії Росії, зокрема Путіна, не прийнятні для ХХІ століття.

«Один мудрий чоловік сказав, що цивілізація від варварства рівновіддалена настільки, як шляхетна сталь від іржі, яка, як тільки перестаєш чистити, псується. ХХІ століття – це нічого не означає», – наголосив історик.

Проте, за його словами, головна небезпека, яку зараз запроваджує Путін, це те, що світ величезними зусиллями, жертвами прийшов до ідеї самовизначення нації.

«Нації, а не окремих територій, які хтось там спонукає зовнішньо. Розуміння, якщо нація є десь несамовизначеною, що її власні інтереси є якимось чином не задоволені, то це вибухонебезпечна ситуація, яка рано чи пізно може привести до вибуху. Наступний принцип – дуже уважне ставлення до проблеми кордонів, переділів», – сказав Фешовець.

На його думку, будь-які насильні спроби перетинів кордонів можуть кинути у світ хаос і стати причиною наступної світової війни.

«Людство це зрозуміло і намагалося цю проблему тримати в певному легітимному полі. А Путін це різко порушує. Тому тут є аналогія з Гітлером, бо Путін робить те саме, що і він. Світ стає на вході у дуже небезпечну фазу», – каже історик. 

Він зазначає, що зараз світ починає жити правилами, коли слабкий втрачає всі права.

«Ми повертаємося до варварства. Думаю, мало хто б цього хотів. Тому відповідальність лягає на тих, хто ще має певні важелі впливу. Західна цивілізація є найсильнішою, найпотужнішою, то вона мала б впливати», – підкреслив історик.

Окрім того, він зауважив, що зараз у багатьох з’являється відчуття, що сучасна ситуація подібна до 1938-1939 років.

«Відчувається, що розпочинається великий перерозподіл світу. Великі фінансові сили з’явилися. Починаються утворення великих об’єднань державних. Відповідно, часто оця потреба спонукає до створення дзеркального об’єднання проти цього іншого. Часто це дзеркальне об’єднання є засобом посилення протилежного об’єднання. На цьому ті, хто будують владу, грають», – сказав Фешовець.

На його думку, те, що Крим та Україна готується до перерозподілу було зрозуміло тоді, коли почалося істеричне піднімання хвилі кампанії в Польщі щодо Волині та Бендери.

«Це почався запуск процесу підготовки ситуації поділу України, насправді. Очевидно, грала агентура, грали дурні. Це була гра на послаблення України, розкол системи вартостей. Навіть тоді, коли почався Майдан, багато хто й на Галичині говорив про федералізм, про Бандеру, як проблему євроінтеграції. Очевидно, агентура була запущена й в Польщі. Були провокації через інтернет, комунікаційні шляхи, подій – готувався. І тут Росія стає агресором, який порушив домовленості, перелякав усіх в світі. Всі зрозуміли, що порятунок кожного – це власний порятунок, не можна довіряти угодам», а – наголосив історик.

Він наголосив, що світ починає йти шляхом цинізму, де на перший рівень виходять хижаки, що шматують слабшого і людство повертається в часи варварства.

Архіви