Прокуратуру позивають за нереагування на незаконну забудову вул. Федорова у Львові

Львівська юдейська громада «Турей Загав» подала судовий позов на прокурора Галицького району м. Львова за неналежне реагування на заяви про будівництво готелю на вул. Федорова у Львові, яке здійснюється без належних дозволів та погоджень.

Про це сьогодні на прес-конференції «Кому вигідна руйнація старовинного Львова?» у Львівському прес-клубі за участю архітектора Миколи Гайди, Героя України Юрія Шухевича та депутата ЛОР Степана Кубіва, повідомила депутат Львівської міськради Віра Лясковська.

Віра Лясковська також повідомила про те, що п’ять Героїв України склали листа до Міністерства культури України, у якому вимагають надати відповідний припис для зупинення несанкціонованого будівництва готельного комплексу на вул. Федорова 23-28 і скликати спеціальну комісію для вивчення причин вчинених протизаконних дій та прийняття відповідних рішень для збереження спадщини ЮНЕСКО.

Адвокат юдейської громади «Турей Загав» Андрій Зубач підтвердив ЗІКу інформацію Віри Лясковської. «Минулої п’ятниці, 12 серпня, ми склали позов до суду, де оскаржуємо дії прокурора Галицького району м. Львова, який неналежно відреагував на наші скарги щодо незаконних дій забудовника. Окрім того ми скерували до Вищої ради юстиції та Вищої кваліфікаційної комісії суддів України скаргу на суддю Журомську, яка, незважаючи на постанову суду вищої інстанції, скасувала наказ «Держархбудконтролю» на відкликання дозволу про початок будівельних робіт. Іще ми подали дві заяви про порушення кримінальних справ щодо невиконання рішення суду про заборону будівництва та щодо знищення пам’ятки архітектури – будинку №28 на вул. Федорова», – сказав адвокат Андрій Зубач.

Архіви