Прокуратура і далі працює за наказами Віктора Пшонки – екс-прокурор

Про це сьогодні, 2 червня, під час інтерв’ю-прес-конференції на тему: «Як реформувати прокуратуру за «планом Луценка?», що відбулася у Львівському прес-клубі, повідомив колишній працівник органів прокуратури Львівської області (екс-прокурор Львова, екс-заступник прокурора Львівської області), асистент кафедри кримінального права і процесу Інституту права і психології НУ «Львівська політехніка» Андрій Палюх.

На його думку, для реформування необхідно прийняти кодекс про кримінальні вчинки. 

– Це розвантажить роботу прокурорів і підвищить якість з нагляду за розслідуванням кримінальних проваджень щодо тяжких, особливо тяжких і корупційних видів злочину.  Подивіться, що зараз скеровується до суду? Легкі правопорушення, сімейні скандали, побиття, які не мають великого навантаження. А суспільство хоче бачити розкриття великих економічних схем, розкрадання бюджетних коштів, розкрадання земель, – вважає він.

За його словами, мета реформування – розкриття кримінальних вчинків та швидкість покарання. Адже зараз розслідування затягують на рік-два, люди забувають про правопорушення. А особа, яка його вчинила, вважає себе безкарною. 

Також реформування прокуратури не може відбуватися без реформування органів судової влади та поліції

– Без цього вона зійде нанівець. І реформування має бути поєднаним зі змінами до законодавства. Крім того, його треба починати не з низинної ланки, а з Генеральної прокуратури і з обласних прокуратур, – вважає колишній прокурор. 

І ще один, важливий, пункт реформування, – матеріальне забезпечення. 

– Заробіток у 2,5 тисячі гривень за роботу з 8 ранку до 9 вечора, і ти несеш персональну відповідальність за прийняття тих чи інших рішень, – згадує свої роки роботи у прокуратурі Андрій Палюх. 

Водночас, він не погодився з тезою нинішнього генерального прокурора Юрія Луценка про те, що прокуратура дивилася на людей як на спосіб наживи. 

– Я згідний, що треба змінювати корпоративну культуру. Я згідний, що є негідники, з якими треба негайно прощатися, а не вести діалоги. Порушив присягу – негайне звільнення. Але дуже боляче зараз спостерігати за цими реформами і можливою дискредитацією органів прокуратури, – каже колишній прокурор. 

Натомість ініціатор створення кадрової комісії при прокуратурі Львівської області, голова громадської ради при УСБУ у Львівській області, адвокат Галина Янко каже, що були часи, коли підприємці боялися всіх тих перевірок прокуратури. І зараз, коли прокуратура перестає ставати каральним органом,  вона вбачає в цьому тільки позитив. 

–  Станом на сьогодні багато речей змінилося. Але є певні нюанси, які  ми і далі спостерігаємо в прокуратурі. Насправді оновлення прокуратури за результатами конкурсу, який не так давно відбувся у Львівській області, не пройшло. Жоден з юристів, які ніколи не працювали в прокуратурі, не потрапив на роботу сюди. Я думаю, що ці конкурси треба переглянути, – каже вона. 

Архіви