Прокурори на Львівщині розслідують справи замість слідчих

Зміни до законів «Про прокуратуру» та «Про Національну поліцію» позбавили слідчих відповідальності. І через це прокурори, які наглядають за діями слідчих, не можуть їх навіть показати за зволікання в розслідуваннях справи.

Про це сьогодні, 2 червня, під час інтерв’ю-прес-конференції на тему: «Як реформувати прокуратуру за «планом Луценка?», що відбулася у Львівському прес-клубі, повідомив колишній працівник органів прокуратури Львівської області (екс-прокурор Львова, екс-заступник прокурора Львівської області), асистент кафедри кримінального права і процесу Інституту права і психології НУ «Львівська політехніка» Андрій Палюх. 

– Процесуальний прокурор здійснює нагляд за досудовим розслідуванням. Але він позбавлений можливості ставити питання про притягнення працівника поліції, слідчого, до дисциплінарної відповідальності за неналежне розслідування, за затягування, за неприйняття остаточного рішення, – розповідає він.

За словами прокурора, часто трапляється, що слідчий, замість того, аби розслідувати справу, навмисно її затягує. 

– Прокурор раз йому дає вказівку, другий раз, третій. А слідчий нічого не робить. І не вигнати цього слідчого, тому що є брак фахових слідчих. І всі з ним бавляться, всі з ним цяцькаються. Доходить до того, що сам прокурор бере участь у певних процесуальних діях слідчого: обшуках, допитах, оголошенні підозр, – скаржиться прокурор. 

На думку ініціатора створення кадрової комісії при прокуратурі Львівської області, голови громадської ради при УСБУ у Львівській області, адвоката Галини Янко, в таких випадках прокурори мають право голосно говорити про цю проблему та закликати в союзники громадськість. 

– Ніхто не забороняє прокурору, якщо він бачить, що слідчий поводить себе не так, не виконує своїх обов’язків, про це публічно сказати. Для того існують громадськість та мас-медіа. Принаймні, про це будуть чути і знати, – вважає вона. 

Архіви