Про звільнення керівника ТОВ за власним бажанням

Юридичні консультації з діяльності друкованих ЗМІ.  На запитання відповідає медіаюрист Тернопільського прес-клубу Ігор ФЕДОРЕНКО. «Я директор товариства, маю намір звільнитися за власним бажанням, яка процедура в цьому випадку?».

   – З одного боку, директор товариства з обмеженою відповідальністю є найманим працівником, на якого поширюються норми Кодексу законів про працю, що регулює припинення трудових відносин. А з іншого, якщо призначення і звільнення директора віднесено до компетенції загальних зборів, то директор не має повноважень самостійно вирішувати питання про своє звільнення. Призначення та звільнення виконавчого органу відбувається на підставі прийнятого рішення загальних зборів учасників товариства. Така процедура передбачена Законом України «Про товариства з обмеженою та додатковою відповідальністю».

Звісно, можна скористатися нормами трудового законодавства, подати заяву про звільнення за власним бажанням – згідно ст. 38 КЗПП – і по закінченні двох тижнів забрати свою трудову книжку та припинити виходити на роботу. Але таких дій не достатньо для припинення відносин з товариством. Відомості про керівника містяться в ЕДР, тож, поки не буде внесено змін до відомостей про керівника, для державних органів (у тому числі і податкової) ви будете залишатися керівником.

Процедура звільнення передбачає наступні етапи:

1.Скликання загальних зборів. Керівник, який ініціює питання про проведення загальних зборів учасників товариства, зобов’язаний повідомити всіх учасників товариства про скликання і проведення загальних зборів у порядку, який передбачено нормами чинного законодавства і статутом товариства;

2.Проведення загальних зборів, на яких учасники товариства зобов’язані розглянути заяву про звільнення директора та прийняти рішення щодо його звільнення;

3.Підготовка відповідних документів і подання їх реєстратору, а також до органів контролю, банків.

Товариство не може діяти без виконавчого органу. Тому на загальних зборах учасників товариства одночасно призначається новий керівник. Порядок денний зборів, на яких розглядається заява про звільнення директора, повинен містити і питання обрання нового керівника. Державний реєстратор не виключить відомості з ЄДР про звільненого керівника без внесення відомостей про нового.

   Консультації надаються в рамках виконання проєкту Тернопільського прес-клубу «Сприяння медіа реформам та розвитку регіональної журналістики».

   Запитання можна попередньо надсилати на таку електронну адресу – [email protected]

Архіви