ПРЕС-РЕЛІЗ

22 липня в Прес-клубі відбулася прес-конференція на тему «Третій міжнародний етнофестиваль «Підкамінь-2009»: організаційні особливості та кінцеві зміни у програмі фестивалю».

Етнофестиваль урочисто розпочнеться 24 липня о 13-й годині з молитв та вітальних промов. За годину до цього гостей свята на алеї презентацій уже зустрічатимуть народні майстри зі Львова, Івано-Франківська, Тернополя, Луцька, Рівного та інших міст і сіл. Умільці демонструватимуть свої вироби та організовуватимуть майстер-класи з декоративного та ужиткового мистецтва – гончарства, лозоплетіння, соломоплетіння.

З 16-ї години на спортивних майданчиках розпочнуться спортивні розваги, а цвях фестивалю – велика концертна програма – стратуватиме о 18-й годині з виступу рівненського гурту «Етно XL».

– Особливістю цьогорічного фестивалю буде парад ді-джеїв, який закриватиме кожен святковий день, – розповів арт-директор «Підкаменя-2009» Павло Войціховський. – На наше запрошення відгукнулися понад десяток ді-джеїв з різних регіонів України, починаючи з обласних центрів – Одеси, Тернополя, Івано-Франківська тощо – та закінчуючи районними містечками – Золочевим, Бродами, Жидачевим. Одним із найвідоміших організаторів постконцертного відпочинку буде ді-джей Roota з Одеси, який працював із гуртом «Русичі». Гості фестивалю зможуть і побачити, і почути наскільки віртуозно Roota у своїй програмі розкладає етноакценти. 

Із афішованих у триденній концертній програмі гуртів не приїде лише слобожанська «Ойра». Замість неї виступатиме українська музична формація «Самі свої» – з новим альбомом.

Керівник і музикант гурту «Етно XL», який відкриватиме концертний марафон, Тарас Перетятко розповів, що на фестивалі їхній колектив виконає унікальних 12-ть пісень. Ексклюзив музичних творів у тому, що вони по крихтах зібрані в етнографічних експедиціях і їхнім єдиним носієм є гурт«Етно XL».

– Ці пісні ніде не записані, тож ми володіємо безцінним народним скарбом, яким зможемо поділитися з гостями «Підкаменя», – наголосив Тарас Перетятко. – Народні наспіви в поєднанні з гітарним драйвом, потужними барабанними ритмами і прекрасною духовою секцією створять оригінальне етно-шоу на сцені.

Останній фестивальний день розпочнеться урочистою півторагодинною літургією на фестивальному полі, а закінчиться виступами гуртів «Дзвони», «Чорнобривці», «Made in Ukraina», «Опіум», «Mad Heads XL».

Цьогоріч фестиваль уперше матиме дуже широку пресу. На «Підкамінь-2009» акредитувалося понад 60 журналістів від 40 засобів масової інформації  з 15  міст України.

Довідка:  Організатори етнофестивалю «Підкамінь»: Львівська обласна державна адміністрація, управління культури та туризму облдержадміністрації; служба у справах дітей облдержадміністрації; Львіський обласний центр соціальних служб для сім’ї, дітей та молоді; Бродівська районна державна адміністрація, Бродівська районна рада; Підкамінська селищна рада; молодіжна комісія Львівської архиєпархії Української греко-католицької церкви; згромадження ОО. Селезіян; Львівський обласний молодіжний центр праці; мистецьке об’єднання «Дзига»; Львівська крайова організація «Молодий Народний Рух»; Фотоклуб «13-й кадр»; громадське об’єднання «Камінь»; громадське об’єднання «Фестиваль «Підкамінь».

Архіви