ПРЕС-КОНФЕРЕНЦІЯ

“Відкриття у Львові інтерактивного музею Міколяша “Під золотою зіркою”.

Учасники:

  • Андрій, Леся, Ірина Іонови, засновники;
  • Тарас Возняк, генеральний директор Львівської національної галереї мистецтв імені Бориса Возницького.
  • Ірина Котлобулатова, краєзнавець.

Під час прес-конференції відбудеться дегустація “історичних” трунків та солодощів.

Прохання акредитуватися до 14.00, 20 липня за телефоном:067-670-77-30, або [email protected]

Історична довідка

На початку сучасної вул. М. Коперника у 1828 р. чеський підприємець Петро Міколяш (Piotr Mikolasch) заснував аптеку "Під золотою зіркою". У 1853 р. у старому приміщенні аптеки засвітилася перша в світі гасова (нафтова) лампа, яку винайшли фармацевти Йоган/Ян Зег (Jogann (Jan) Zeh) та Іґнатій Лукашевич (Ignacy Lukasiewicz).

Будинок на вул. Коперника, 1 побудований для приміщення нової аптеки в 1892 р. на кошти Кароля Міколяша (Karol Mikolasch), сина чеського підприємця Петра Міколяша, за проектом архітектора Яна Шульца (Jan Schulz).

В 1900 р. аптека Міколяша переростає в акціонерну фірму під назвою "Доктор Міколяш, Піч, Левинський і Спілка" ("Doktor Mikolasch, Picz, Lewi?ski & Sp?lka"). Ця фірма розмістилася в будинку при вул. Коперника, 1.

Будинок на вул. М. Коперника, 1 зведений у стилі історизму з елементами неоренесансу. Будівля – триповерхова, цегляна, тинькована, в плані П-подібна, з двома офіцинами від подвір’я. Внутрішнє планування анфіладно-секційного типу. Перший поверх належав аптеці, другий і третій використовувався як житло. На першому поверсі були розташовані: крамниця, три магазини, дев’ять приміщень аптеки і коридор (Інтерактивний Львів).

Із лікарських форм в аптеках готували настої, відвари, мікстури, краплі, сиропи, чаї, порошки, мазі, свічки, пластирі. Гостра конкуренція спонукала фармацевтів виготовляти також лікувальні вина, мінеральні води, м’ясні бульйони, яринові екстракти, супи в брикетах, косметичні засоби та інше.В аптеку приходили і заради спілкування. Там були столики, де можна було посидіти за філіжанкою кави чи випити келих вина.

Архіви