ПРЕС-КОНФЕРЕНЦІЯ

РУХ «ЧЕСНО» ПРЕЗЕНТУЄ АНАЛІЗ СПИСКІВ 6 ПРОВІДНИХ ПАРТІЙ

Результати оцінки доброчесності кандидатів за партійними списками 6 політичних сил:  Партії регіонів, ОО «За Батьківщину!», партії «УДАР Віталія Кличка», КПУ, ВО «Свобода» та партії «Україна – вперед!».

Рух «ЧЕСНО» назве основні порушення кандидатів, прізвища порушників та зробить порівняльний аналіз списків партій.

Учасники:

  • Ірина Бекешкіна, президент Фонду «Демократичні ініціативи» імені Ілька Кучеріва;
  • Андрій Зінченко, регіональний координатор руху «ЧЕСНО».

До обговорення результатів громадського аудиту організатори запрошують представників провідних політичних партій, політологів, експертів та журналістів.

У рамках  кампанії «Фільтруй Раду!» учасники руху «ЧЕСНО» проаналізували 430 кандидатів з прохідних частин партійних списків, які були визначені відповідно до даних соціологічних досліджень, та виявили загалом 284 кандидати, які порушили, принаймні, 1 з 4 критеріїв ЧЕСНО. 19 вересня результати аналізу партійних списків було надано партіям для 3-денного ознайомлення та коментування перед їх оприлюдненням. Також рух ЧЕСНО закликав партійних лідерів урахувати оцінку громадськості та розглянути можливість відкликання від участі у виборах тих кандидатів, які за оцінкою руху «ЧЕСНО», є "тушками", причетні до корупційних дій або порушували права та свободи  людей.

Архіви