ПРЕС-КОНФЕРЕНЦІЯ

"Правовий та соціальний захист біженців: розробка нових стратегій, форми та методи роботи з державними органами".

У прес-конференції візьмуть участь:

·        Максим Буткевич, регіональний радник з питань громадської інформації УВКБ ООН; 

·        Юлія Зельвенська, представник секретаріату ECRE (Європейська рада у справах біженців та вигнанців);

·        Ольга Олійник,  представник Данської ради з питань біженців;

·        Анастасія Ланіна, юрист Вінницької правозахисної групи;

·        Надія Замураєва, координатор проектів міжнародного фонду охорони здоров’я та навколишнього середовища "Регіон Карпат" (NEEKA);

·        представники організацій-членів Української ради з питань біженців.

 Довідка

Прес-конференція буде присвячена підсумкам семінару, що відбудеться у Львові 19 травня 2011 року на тему: "Правовий та соціальний захист біженців: обмін досвідом, розробка нових стратегій, форми та методи роботи з державними органами". У семінарі візьмуть участь члени Української ради з питань біженців та двох нових залучених організацій: благодійної організації «Комітет медичної допомоги в Закарпатті» та  профспілки правозахисників "Солідарність".

Україна є підписантом Конвенції 1951 року про статус біженця і несе повну відповідальність за шукачів притулку на своїй території. До останнього часу вирішенням питань біженців та шукачів притулку займався Державний комітет України у справах національностей та релігій. У зв‘язку з адміністративною реформою він передав свої повноваження новоствореній Державній міграційній службі, положення про яку було затверджене Президентом України лише у квітні 2011 року. Реформування державних структур, що регулюють питання надання притулку, триває вже 6 років і призводить до відсутності чіткої державної політики, втрати професійних кадрів та неможливості реалізовувати допомогу біженцям в потрібному обсязі.

Через фінансову кризу Уряд України визнав, що в найближчому майбутньому він не зможе зробити пріоритетними питання надання притулку біженцям. В розпорядженні КМУ від 22 липня 2009 р. № 853-р «Про затвердження плану заходів щодо інтеграції осіб, яким надано статус біженця, в українське суспільство на період до 2012 року», зокрема, відзначено, що фінансове та матеріально-технічне забезпечення виконання заходів Плану має відбуватися за рахунок недержавних та міжнародних організацій.

Організацій, що опікуються захистом прав біженців, мало. Вони діють локально: на міському та обласному рівнях і мають невеликий вплив. Саме на вирішення питання надання різнобічної допомоги,  її розвиток в різних регіонах  і спрямовано створення національної мережі неурядових організацій – Української ради з питань біженців, що співпрацює з міжнародними організаціями – УВКБ ООН, Європейським союзом, ECRE – Європейською Радою у справах біженців та вигнанців, іншими.

Метою проекту “Від взаємодії до партнерства: нарощування потенціалу Української ради з питань біженців”, що здійснює  благодійний фонд «Рокада» за підтримки програми “Схід-Схід: партнерство без кордонів” міжнародного фонду “Відродження”,  є поширення серед громадських організацій України успішних практик громадських дій, які сприяють поліпшенню правової та соціальної ситуації біженців та осіб, що шукають притулку в Україні. Докладніше про програму: http://www.irf.ua.

Архіви