Праві партії Львівщини оголосили про об’єднання

Низка Львівських обласних осередків націонал-демократичних партій почали об’єднання в одну політичну силу, плануючи завершити цей процес до кінця року, повідомив 17 червня під час прес-конференції голова Львівської крайової організації Народного руху України Андрій Корнат.

Разом із ним на прес-конференції були присутні також представники осередків Української народної партії, партії «Українська платформа «Собор», Української республіканської партії, Української партії, ГО «Товариство «Надбужанщина». Також про намір приєднатися до об’єднання оголосили відсутні на прес-конференції представники РХП та КУН, додав Андрій Корнат.

При цьому голова крайової організації Народного руху наголосив, що на всеукраїнському рівні низка партій вже об’єдналася. Щодо механізму об’єднання на місцевому рівні Андрій Корнат зазначив: «Ми готові на будь-який механізм об’єднання – чи на базі представленої тут сьогодні партії, чи на базі новоствореної політичної сили».

На питання про джерела фінансування нової політичної сили «рухівець» відповів, що на даному етапі воно не стоїть.

Один із учасників об’єднання, громадський діяч Мирослав Герцик наголосив: «Наша організація не створюється як противага парламентській опозиції. Ми – союзники, тільки маємо деякі відмінності в поглядах».

Своєю чергою представник товариства «Надбужанщина», народний депутат ВР минулого скликання Володимир В’язівський все ж-таки розкритикував деякі опозиційні політичні сили, які затверджують виборчі списки без належного обговорення і в яких лідери не дослухаються до інших членів. Такі політсили, за його словами, не можна вважати дійсно демократичними.

Володимир В’язівський висловив сподівання, що нова політична сила буде сформована вже восени. За прогнозами Андрія Корната, цього варто чекати до кінця року.

Нагадаємо, що Народний рух України і Українська народна партія об’єдналися на національному рівні 19 травня. Об’єднану політичну силу – Українську народну партію «Рух» – очолив Василь Куйбіда. Політолог Анатолій Романюк спрогнозував, що ця політсила зосередиться на Західній Україні.

Архіви