Понад дві тисячі львів’ян пройшли безкоштовні тренінги з домедичної допомоги та самооборони

Про під сьогодні, 6 лютого, час під час он-лайн інтернет-відеомосту між Львовом і Херсоном на тему: «Режим підвищеної готовності: перші результати на Львівщині та Херсонщині?» повідомив громадський активіст, співкоординатор Центру безпеки міста Львова Юрій Діль.

– У центрі міста стояв намет, де можна було отримати ці знання, – каже він.
За його словами, в кожному районі міста будуть створені пішо-, вело- та автомобільні групи з активних громадян, які будуть патрулювати Львів.

– Що це означає? Щовечора будуть складені графіки: де і коли ці групи будуть патрулювати. Вони є виключно очима міста, – наголосив Юрій Діль.

За його словами, саме звичайні громадяни можуть знати певні нюанси: в кого вдома є зброя, де живуть діти чи інваліди, кому потрібна буде допомога в разі небезпеки.

Як стверджують громадські діячі, саме мешканці міста зацікавлені в тому, щоби місто було безпечним для життя. І для цього ще у 2013 році вони об’єдналися на віртуальній платформі, аби повідомляти населення про те, що на певний момент відбувається на вулиці. І тільки з часом до цієї платформи під’єдналися співробітників міліції та СБУ.

– Ми максимум скоординувалися, щоб якнайшвидше реагувати. Наприклад, якщо десь щось горить і людина чує, що це в її районі, то вона може вийти на вулицю чи визирнути у вікно і перевірити цю інформацію, – каже співзасновник ГО «Варта-1» Ігор Зінкевич.

За його словами, є ситуації, коли громадкість може сама вирішити проблему, наприклад, просто зупинити бійку двох чоловіків. І тоді нема потреби туди виїжджати міліції та втручатися. А є проблеми, куди чи міліція, чи надзвичайники мусять виїхати дуже оперативно.

Також саме громадські активісти першими повідомляють, наприклад, про зникнення людей на своїх сторінках у соціальних мережах. І це допомагає знайти зниклих оперативно.

Архіви