Політикам не вигідне вирішення мовного питання, бо не буде з чим йти на вибори – декан філфаку

Окремим політичним силам не вигідне остаточне вирішення мовного питання в Україні зараз, оскільки вони не матимуть з чим іти на вибори.

Таку думку в ефірі ГІТ «Львівський прес-клуб» висловив декан філологічного факультету Львівського національного університету ім. Франка Ярослав Гарасим.

«От звернімо увагу на такого кандидата в президенти як Добкін. Основними пунктами його програми означені ті, що є пунктами агресії Росії щодо України. Таке враження, що він хоче зреалізувати ідеї Путіна: друга державна мова – російська, федералізація та інше. Ми маємо розуміти, що Росія інформаційно бомбардує Україну і прийняття другої російської як державної матиме більше значення, аніж пряме введення військ», – зазначив він.

За словами декана філфаку, комісія, яку створила Верховна Рада для напрацювання нового мовного законопроекту, перестала працювати у затвердженому форматі.

«Знаю, що вже і комуністи, і представники Партії регіонів, які були делеговані до цієї комісії, забойкотували її засідання, вийшли з робочої групи. Вони продемонстрували те, що остаточне вирішення цього питання їм не на руку, і вони не зможуть його експлуатувати у своїй передвиборчій риториці», – каже Гарасим.

«Щодо законопроекту, який підготувала група під керівництвом Кравчука, то там працювали фахівці: мовознавці, лінгвісти. Очевидно, саме вони повинні приймати рішення, які стосуються мови, бо вони володіють реальною соціолінгвістичною ситуацією», – наголосив фахівець.

Архіви