Подорожуючі позитивно оцінили “єдину зупинку” на українсько-польському кордоні під час Євро-2012

Після завершення чемпіонату з футболу «Євро 2012» у двох пунктах пропуску польсько-українського кордону провели опитування подорожуючих, митників та прикордонників щодо функціонування ПП та дії «Єдиної зупинки».

Про це повідомив менеджер програми «Відкрита Європа», Фундація імені Стефана Баторія (Польща) Томаш Горбовскі під час круглого столу сьогодні у Прес-клубі.

Томаш Грабовскі розповів, що у дослідженні взяли участь 145 подорожуючих, а також 46 працівників митної і прикордонної служб України та Польщі. Розширені інтерв’ю проводили у ПП «Дорогуськ-Ягодин» та «Медика-Шегині».

Відповідно до результатів дослідження люди, які перетинали кордон, а також службовці позитивно оцінили «Єдину зупинку». Опитані зазначили, що роботу усіх служб в одному місці потрібно впроваджувати на постійній основі.

Крім того, серед переваг «Єдиної зупинки» називали те, що процедура перетину кордону займає менше часу, є більш прозорою, зникає необхідність перебувати на нейтральній території.

«Оскільки служби двох держав працювали пліч-о-пліч, у них з’явилася можливість обмінюватися досвідом, швидко вирішувати проблеми, які виникали. А подорожуючі, бачачи представників відразу чотирьох служб, ставали набагато ввічливішими та дисциплінованими», – сказав Томаш Грабовскі.

Незважаючи на те, що роботу «Єдиної зупинки» вцілому визнали позитивною, були й претензії.

Так, польські службовці скаржились на відсутність належної інфраструктури, відмінність у правилах, які діють в Польщі та Україні, нестача кадрів, проблеми зі зв’язком, відмінності в естетичних відносинах та поведінці польських і українських службових осіб.

Тадеуш Грабовскі наголосив, що на «Єдиних зупинках» прикордонники та митники змушені були працювати у приміщеннях, які польські службовці використовують для роботи однієї людини.

Крім того, польські прикордонники нарікали на підхід українців до дотримання порядку і культури роботи.

«Українці мають гнучкий підхід до роботи. У Польщі більша відповідальність. Українці у себе можуть ігнорувати подорожуючого і протягом години пити каву», – сказав під час опитування польський службовець ПП «Медика-Шегині».

Начальник відділу організації митного контролю Львівської митниці Андрій Тодощук запевнив, що українська сторона активно працює над усуненням недоліків і, у випадку підписання відповідних договорів урядами Польщі та України, готова до впровадження системи «Єдина зупинка» на кордоні.

Архіви