Жодних преференцій у побутових умовах, які б надавали звання чи посада, в українській армії немає. Тими побутовими умовами, якими забезпечені солдати, користуються і офіцери.
Про це сьогодні, 1 грудня, під час прес-конференції-дискусії «Статутні відносини та позастатутні традиції військовослужбовців у збройних силах США та України», яка відбулася у Львівському прес-клубі, повідомив начальник юридичного відділу Західного регіону Міноборони України, полковник Збройних сил України Йосип Матлай.
Хіба що, якщо військовослужбовець одружений і має дітей, то йому можуть надати помешкання. – У нас хіба що є преференції для молодих та неодружених офіцерів. Їхня «преференція» – це особлива увага з боку командування. Доки він не одружився, за ним намагаються більше стежити. А коли він вже має родину, то на нього можна більше покластися, – каже український полковник. Американські військовослужбовці так само зауважили, що про одружених у них піклується держава. – Щодо місця харчування, то у нас є одна їдальня, де ми всі харчуємося. А щодо місця проживання, то ви ніколи не побачите військовослужбовця нижчого рангу, який би проживав там же, де й мешкають військовослужбовці старшого рангу, – каже командир відділення, старший сержант Томас Чік (ЗС США) . Однак можна проживати на території військової частини і поза нею, але це залежить чи військовослужбовець одружений.- Нижчому військовому складу, який не одружений, мешкати поза базою заборонено, – додав сержант Збройних сил США Тарас Вінтоняк. Також якщо ти одружений, то держава подбає про твою родину. – Одним з таких позитивних бонусів є медичне страхування, яке отримує моя дружина і дитина. У нас народилася дитина, і ми не витратили на пологи і все, що пов’язано з ними, ні копійки, – каже Томас Чік.