У статутах армії США прописано все – від форми одягу до секс-домагань

Усі американські військовослужбовці, від найвищого чину до солдата, послуговуються у своїй діяльності та в повсякденному житті національним статутом Збройних сил США.

Про це сьогодні,1 грудня, під час дискусії «Статутні відносини та позастатутні традиції військовослужбовців у збройних силах США та України», яка відбулася у Львівському прес-клубі, повідомив командир відділення, старший сержант Збройних сил США Томас Чік (Thomas Cheek).

За словами сержанта Збройних сил США Тараса Вінтоняка, цей статут врегульовує всі презентабельні норми військовослужбовця. 

– Тобто, як одягати форму, коли її одягати, як себе поводити, коли ти на службі, коли ти поза службою, – каже він.

Крім того, американська армія має статути, які регулюють правопорушення та злочині.

– Це – еквівалент карного кодексу. Він передбачає різне покарання. Міра покарання може бути на рівні роти, бригади, дивізії . Що на вищому рівні розглядається справа, тим тяжчим був злочин і тим суворішим буде покарання, – пояснює Тарас Вінтоняк.

Також, за словами Томаса Чіка, є низка інших статутів, які регулюють будь- що, що може трапитися в повсякденному житті – від військових навчань, отримання військової освіти, сексуальні домагання або інші порушення закону.

– Статут – це є інструкція для командира, якою він повинен послуговуватися, – каже він.

В американських статутах розписано все до деталей, наприклад, що в приміщенні потрібно знімати головний убір, описують як правильно вітати старших за званням, як має стояти офіцер, коли до нього звертаються та інше.

– Наприклад, ззовні ми одягаємо головні убори. Але якщо військовослужбовець з непокритою головою, то ми все одно можемо віддати честь. Але ми можемо зробити йому зауваження і сказати: «Сер, де ваш головний убір», – Томас Чік.

Архіви