Одеська влада «кинула» німецьких інвесторів – відеоміст Львів-Одеса

Про це 20 травня, у Львівському прес-клубі, під час відеомосту між Львовом і Одесою на тему: «Кому належать історичні центри Львова та Одеси – місцевій владі чи центральній?» заявив учасник руху «Громадський протест» Сергій Дібров.

За його словами, в Одесі була колись німецька кірха, яку 9 травня 1975 року спалили. Багато років ці руїни стояли. Аж поки німецька громада не запропонувала відновити. Вони домовилися з міською владою, що це буде спільний проект, частина фінансування буде з боку німецького боку, а частина – з боку міської влади. 
– Закінчилося все, як завжди: кинули німецьких партнерів. Вони, звісно, довели ці роботи до кінця. Але у них були дуже серйозні проблеми, в тому числі і фінансові. А для міської влади все минулося безкарно, – каже він.

За його словами, більшість грошей йде не за прямим призначенням.
– Вартість будівництва може зростати у шість разів, – каже громадський діяч.

Натомість начальник управління охорони історичного середовища ЛМР Лілія Онищенко-Швець каже, що у Львові зі співпрацею з іноземними інвесторами – все чудово.
– Муніципальний розвиток відновлення старої частини міста Львова фінансується німецьким урядом, німецьким міністерством економіки.  Вибирали з Чернівців, Одеси та Львова. І представники інвестора їздили в міста, вели переговори. І потім сказали, що вибрали Львів, тому що місцева влада була найбільше готова до такої допомоги, – каже вона.

За її словами, зараз інвестори знов приглядаються до Одеси.

Архіви