«Львівгаз» дасть 60 тисяч споживачам на енергозбереження

Газовики не погоджуються з тими тарифами, які зараз запроваджені. Вони вважають, що ці тарифи не є економічно обґрунтованими. Але підкоряються законові і змушені їх застосовувати.

Про це сьогодні, 20 травня, у Львівському прес-клубі під час прес-конференції на тему: «Оголошення першого в Україні конкурсу соціальних проектів з ефективного споживання газу та енергозбереження» заявив голова конкурсної комісії з відбору проектів ПАТ «Львівгаз»  Юрій Войсович.
– Це не дає підстав нам їх не застосовувати. Є закон, на який ПАТ «Львівгаз» вплинути не може і який передбачає зростання тарифів до того рівня, який зараз є, – каже він.

Єдиний вихід для громадян – ставати ініціативними і разом з енергетиками шукати виходи з цих ситуацій. Так, ПАТ «Львівгаз» вирішив започаткувати конкурс соціальних ініціатив.
– Такі конкурси не є новими у світі. Там вони є звичайним явищем. Вони дають можливість державними інституціям, бізнесу, підприємцям залучати громадськість до обговорення проблемних питань суспільства і отримати бачення громадськості у вирішенні цих проблем, – каже Юрій Войсович.

За його словами, споживачі не можуть вплинути на ціну на газ, але можуть вплинути на кількість спожитих енергоресурсів. Такий конкурс соціальний проектів проводиться вперше в Україні. І має на меті спонукання населення до економного споживання енергоресурсів.
Переможець конкурсу проектів для втілення свого проекту отримає 60 тисяч гривень. Як стверджує Юрій Войсович, незважаючи на те, що ПАТ «Львівгаз» має збитки – 40 млн гривень, але ці кошти будуть знайдені.

За словами голови асоціації ОСББ «Оберіг» Стефанії Климко, минулої зими в одному з будинків, які входять до ОСББ, була загрозлива ситуація: 117 квартир мали залишаться без опалення. Тому їм довелося взяти кредит у одному з львівських банків.
– На роботи потрібно було 50 тисяч грн. Половину ми мали, половину взяли в кредит. Зараз на такі ж роботи потрібно вже 300 тисяч грн. Тепер потрібно утеплити будинок, де є 80 квартир. Ми порахували – треба близько мільйона. Брати цей кредит у банку під 25-30 відсотків? Всюди в Європі, якщо дають кредит на програму енергоощадності, то це під півтора відсотка. А в нас тільки два банки дають 25 відсотків. Всі інші – набагато вищі.  – каже вона.

Водночас, за її словами, велика кількість мешканців абсолютно не зацікавлена ані в економії, ані в енергоощадності. Причина – їм однаково нарахують субсидію.
– Люди не дивляться наперед, вони знають, що на півроку-рік вони матимуть субсидію. І мені дуже важко переконати людей. Я також говорила з депутатами, що поки у нас не буде запровадженоо адресну допомогу, то про ніяке енергозбереження не може й бути мови, – вважає Стефанія Климко.

Як повідомила координатор з проведення конкурсу Оксана Горак, заявку на конкурс можна заповнити на сайті http://lv.104.ua. Заявки починають приймати та розглядати від завтра. А втілювати почнуть з 1 червня і до грудня цього року.

Архіви