НРУ звертається до прокуратури і СБУ з приводу протиправних дій ТВК

Голова Львівської міської організації партії «Народний Рух України», депутат Львівської міської ради Валерій Веремчук звернувся із депутатськими запитами до прокурора Львівської області Анатолія Пришка і голови УСБУ у Львівській області Юрія Кіцула.

Як повідомив Валерій Веремчук сьогодні, 30 вересня, на спеціальній прес-конференції приводом для депутатських звернень стали протиправні дії Львівської міської Територіальної виборчої комісії, через які представникам «Народного Руху України» не дали можливості першими зареєструвати документи для участі партії у виборах до міської ради. В результаті перше місце у виборчому бюлетені отримала Партія регіонів, а «НРУ» зайняв лише сьому позицію.

«Я вже сьогодні озвучив депутатські запити до прокурора Львівської області пана Пришка та до голови управління Служби Безпеки України у Львівській області пана Кіцула щодо встановлення фактів порушення чинного законодавства та притягнення до відповідальності посадових осіб Львівської міської ради та Львівської міської виборчої комісії», – розповів В. Веремчук.

Як пояснив також присутній на прес-конференції керівник Львівського обласного виборчого штабу ЛКО «Народний Рух України» Олександр Ганущин, відповідаючи на запитання кореспондента ZAXID.NET , сама партія не змогла подати формальної скарги до прокуратури, оскільки за чинним законодавством не вважається суб’єктом виборчого процесу доти, доки не були зареєстровані документи партії у виборчих комісіях, а отже, не може оскаржувати попередні до реєстрації дії виборчих комісій.

Окрім цього, присутній на прес-конференції голова Львівської крайової організації «Народного Руху України» Андрій Корнат пояснив, що розміщення політичних партій у виборчому бюлетені може мати серйозний вплив на результат виборів, адже виборці схильні найбільшу увагу у бюлетені звертати на так звану «шапку». Тому партія, що посідає в бюлетені першу позицію, отримує певну перевагу над конкурентами.

«Ця подія – це можливість для зрізу, як індикатор того, наскільки діюча сьогодні влада готова погратися з малими німими рабами в демократію. Для нас це – своєрідний індикатор, що застосовується сила, репресивний апарат, щоб «нагнути» опонентів і поставити на місце», – зазначив А. Корнат.

Як інформував ZAXID.NET , вчора Львівська крайова організація партії «Народний Рух України»повідомила про те, що у Львівській обласній ТВК, Львівській міській ТВК, а також у Червоноградській і Дрогобицькій ТВК керівництво територіальних виборчих комісій вдалося до протиправних дій, аби поза чергою зареєструвати до участі на виборах Партію регіонів і віддати їй таким чином перше місце у виборчому бюлетені.

Окрім того, Олександр Ганущин вчора заявив, що в інциденті у Львівській міській ТВК також приймав участь, зокрема, керівник секретаріату Львівської міської ради Любомир Зубач.

Архіви