Недовіру владі треба узаконити – адвокат Валентина Теличенко

«Сьогодні держслужбовець мусить служити начальству, а начальство не завжди дає вказівки вчиняти законні дії. Ми знаємо, що міліціонери мають здавати данину вищому начальству, щоб ті понесли ще вищому. Те саме, кажуть, стосується і прокурорських органів. Ми знаємо про те, що посади продаються», – про це. у відеопрограмі Львівського прес-клубу «Одне питання» сказала адвокат і правозахисник Валентина Теличенко.

Вона вважає, що прийняття закону "Про владу в Україні" зупинить корупцію і хабарництво. Тому що сьогоднішня влада побороти корупцію згори вже не спроможна.

«Принципово новим в Законі «Про владу в Україні» є критерій «довіряю чи ні конкретному держслужбовцю». З одного боку – держслужбовці присягають народові України, з іншого боку – народ ніде не може сказати, що «я йому не довіряю». Народ має можливість сказати, що довіряє шляхом голосування на виборах різних рівнів. Але не має механізму сказати, що «не довіряє»,- наголошує Валентина Теличенко.

На думку адвоката, механізм, закладений у Законі «Про владу в Україні», змусить відповідальніше ставитися до присяги, вважає Теличенко.

«У нас зрослася опозиція із правлячою політичною силою. Закон «По владу в Україні» зможе прицільними ударами, вихоплюючи із загальної маси держслужбовців тих, хто найбільше і найгірше відзначився у корупційних зв’язках, вирішити цю проблему», – вірить Валентина Теличенко.

Архіви