Названі найбільш і найменш чутливі на ґендер ЗМІ Львівщини

За підсумками ґендерного моніторингу журналістських матеріалів львівських видань визначено найбільш і найменш ґендерночутливі друковані ЗМІ та інтернетвидання.

Нагадаємо, що експерти Львівського пресклубу в рамках проекту «Ґендерно чутливий простір сучасної журналістики» упродовж 2019 року моніторили газети “Експрес”, “Високий замок”, “Львівську пошту”, “Ратушу” і “Вісті мколаївські”. А серед інтернетвидань – “Zaxid.net”, Львівський портал, “ZIK”, “Галінфо”, “Вголос”.

Головними критеріями моніторингу був рівень використання експерток, героїнь, фемінітивів у ЗМІ.

Найвищий відсоток експерток з-поміж друкованих видань зафіксовано в газеті “Експрес” – 54%. Найнижчий – у “Вістях миколаївських” – 10%. Героїнь також найбільше – у газеті “Експрес”- 30%, найменше у газеті “Ратуша” – 14%. Лідирує “Експрес” і за використанням фемінітивів – 98%.

З-поміж інтернет-видань Львівщини у використанні експерток та героїнь немає лідерів або аутсайдерів.

Присутність експерток становить: у “Zaxid.net” -33%, у “Львівському порталі” і “ZIK”у по – по 32%, у “Галінфо” – 27%, у “Вголосі” -26%.

Аналогічна ситуація і з героїнями: “ZIK” -28%, “Галінфо” і “Вголос” – по 25%, “Zaxid.net”- 24%, “Львівський портал” – 23%.

Зате за використанням фемінітивів визначено лідера – інтернетвидання “Zaxid.net” – 83%. На другому місці – “Львівський портал” – 64%. У решти видань – майже однаковий рівень використання фемінітивів: “Галінфо”- 49%,”Вголос” – 44%,”ZIK” – 42%.

Довідка

Ґендерний моніторинг журналістських матеріалів регіональних видань проведений у межах проекту «Ґендерно чутливий простір сучасної журналістики», який реалізовується Волинським прес-клубом у партнерстві з Гендерним центром, Незалежною громадською мережею прес-клубів України за підтримки «Медійної програми в Україні», що фінансується Агентством США з міжнародного розвитку (USAID) і виконується міжнародною організацією Internews

Архіви