«Наше право» подасть в суд на Турчинова, якщо він не судитиметься зі Сех

Про такі наміри в ефірі громадського телебачення Львівського прес-клубу повідомила Тетяна Дембіцька, експерт ІПЦ «Наше право».

Вона пояснила, що новопризначена голова ЛОДА Ірина Сех мала до 23 березня скласти мандат народного депутата. Оскільки вона цього не зробила, інформаційно-аналітичний центр «Наше право» звернувся до профільного комітету Верховної Ради з вимогою підготувати висновок для голови Верховної Ради про те, що варто позбавити Ірину Сех мандата народного депутата. Голова ВР зі свого боку має звернутися до суду з вимогою позбавити Ірину Сех мандата нардепа.

На думку Тетяни Дембіцької, є два варіанти вирішення цієї проблеми. Перший: профільний комітет розгляне звернення «Нашого права» і підготує висновок про те, що варто позбавити Ірину Сех мандата народного депутата. Після цього Голова ВР звернеться до суду і суд згідно з законом позитивно вирішить це питання. Бо ця процедура закріплена як обовязкова.

Другий варіант: якщо профільний комітет не розгляне і не підготує висновок для голови ВР, тоді ІПЦ «Наше право», за словами експерта, сам звернться до Вищого адміністративного суду з позовом на голову ВР і її профільний комітет з вимогою, аби вони виконали закон.

З новопризначених депутатів 8 уже склали мандати. Стільки ж депутатів не склали, повідомила Дембіцька.

Архіви